Jedną z cech, które są obecnie wymagane na rynku pracy, jest wielozadaniowość. Posiadamy rozmaite umiejętności i tego samego wymagamy od otaczających nas przedmiotów. Urządzenia, meble, akcesoria powinny spełniać wiele zadań, oszczędzać czas, pieniądze i przestrzeń. To dzięki dążeniu do wielofunkcyjności otrzymujemy na przykład wielofunkcyjne roboty kuchenne, które ułatwiają szybkie przygotowanie posiłków lub coraz lepsze modele smartfonów, które są jak laptop, tablet, aparat, kalendarz, kalkulator, książka i mobilny bank w jednym.

Mimo wszystko w niektórych sytuacjach wciąż bezkonkurencyjny jest laptop, na którym pracuje się wygodniej, jest też bardziej przydatny na przykład w sytuacji, gdy chcemy zaprezentować jakiś projekt. Popularność zdobywają nowoczesne laptopy hybrydowe, czyli komputery przenośne, które można wykorzystać jako tablet. To ciekawe rozwiązanie, które może okazać się bardzo przydatne w różnych sytuacjach.

Laptop hybrydowy – jak działa?

Laptop hybrydowy jest też czasem nazywany konwertowalnym. Istnieje pomiędzy nimi jedna zasadnicza różnica – w modelach hybrydowych wyświetlacz możemy odpiąć od reszty urządzenia, co z kolei nie jest możliwe w przypadku modeli konwertowalnych.

Laptopy hybrydowe są ciekawym połączeniem funkcji komputera i tabletu. Zwiększa to możliwości użytkowników, którzy mogą wykorzystywać urządzenie na dwa sposoby – jako dotykowy tablet lub komputer przenośny z klawiaturą, idealny do pracy. To wygodne rozwiązanie. Jego cechą charakterystyczną, a jednocześnie dużą zaletą jest właśnie ekran dotykowy.

Laptopy hybrydowe to bardzo różnorodne urządzenia, a producenci wciąż zaskakują użytkowników oryginalnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. Jedną z takich funkcji jest na przykład obracanie ekranu. Funkcjonalnością, która daje jeszcze więcej możliwości jest ekran obracany o 360 stopni. Do wyboru mamy również ekran typu slider, czyli rozsuwany lub obracany w ramce.

Aby wygodnie korzystać z laptopa hybrydowego, warto pamiętać o kilku kwestiach. Jedną z nich jest wielkość. Jeśli chcemy wykorzystywać laptop jako tablet, to jego rozmiar nie powinien być zbyt duży – korzystanie z dużego ekranu w takim przypadku mogłoby być niewygodne. Cecha, która jest związana z wielkością to waga, która także nie powinna być zbyt duża. Standardowe modele ważą niewiele ponad 1,5 kilograma.

W tego typu urządzeniach dużą rolę pełnią zawiasy, które powinny być solidne, wykonane z trwałych materiałów. Jednocześnie muszą umożliwiać szybką i łatwą obsługę oraz zmiany pozycji ekranu.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)