Technologia AirPrint, dostarczana z obecnymi iPhone'ami, pozwala drukować wszystko, od dokumentów aż po zdjęcia i strony internetowe. Problemy z wykrywaniem drukarki mogą jednak wystąpić, jeśli używasz niekompatybilnej drukarki lub sprzęt nie został odpowiednio skonfigurowany do korzystania z technologii bez sterowników.

 Znając typowe przyczyny problemów z połączeniem iPhone - drukarka, można szybko i bezpiecznie je rozwiązać. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak to zrobić.

Połączenie WiFi

Aby korzystać z technologii AirPrint do bezprzewodowego drukowania treści, iPhone musi być podłączony do sieci bezprzewodowej. Jeśli Wi-Fi nie jest włączone, musisz włączyć je w ustawieniach telefonu, aby korzystać z AirPrint. Po włączeniu Wi-Fi połącz się z tą samą siecią, z którą połączona jest drukarka.

Konfiguracja drukarki

iPhone wykryje jedynie taką drukarkę, która będzie podłączoną do tej samej sieci Wi-Fi. Podłączenie drukarki do tej samej sieci Wi-Fi, do której podłączony jest iPhone, jest konieczne do drukowania przez AirPrint, więc informacje na temat połączeń Wi-Fi i konfiguracji można znaleźć w dokumentacji drukarki.

Jeśli używana drukarka obsługuje technologię AirPrint, musi być również odpowiednio skonfigurowana do drukowania bezprzewodowego. Ustawienia drukarki mogą obejmować włączenie ustawienia AirPrint. Jeśli ustawienie AirPrint drukarki nie jest włączone, koniecznie zapoznaj się z instrukcją obsługi urządzenia do drukowania, aby uzyskać informacje na temat konfigurowania tego ustawienia.

Mam połączenie Wi-Fi i skonfigurowaną drukarkę, jednak iPhone nadal jej nie widzi

Ponowne uruchomienie urządzeń to prosty pierwszy krok, który możemy zrobić, aby naprawić niewielką usterkę oprogramowania. Wypróbuj ten zabieg zarówno w przypadku telefonu, jak i drukarki.

Kolejnym krokiem będzie zresetowanie ustawień sieciowych w telefonie. Spowoduje to usunięcie wszystkich ustawień Bluetooth, Wi-Fi, VPN i komórkowych w telefonie oraz przywrócenie ich do domyślnych ustawień fabrycznych. Po wykonaniu takiego resetu musisz ponownie wprowadzić hasła do Wi-Fi i ponownie podłączyć urządzenia Bluetooth.

Aby zresetować ustawienia sieciowe w telefonie, przejdź do ustawienia -> ogólne -> resetuj i dotknij resetuj ustawienia sieciowe. Następnie dotknij ponownie resetuj ustawienia sieci, aby zatwierdzić reset. Twój iPhone wyłączy się, zresetuje ustawienia sieciowe, a następnie włączy się ponownie.

Skontaktuj się z serwisem

Jeśli twój iPhone nadal nie może znaleźć drukarki, czas skontaktować się z serwisem, który skutecznie rozwiąże ten problem. Wystarczy skorzystać z dostępnego na naszej stronie formularza do zgłaszania usterek, podać dane niezbędne do realizacji zgłoszenia a resztą zajmie się GoRepair.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)