Zepsuty mikrofon telefonu komórkowego może być co najmniej niewygodny, a nawet sprawić, że nasz smartfon stanie się praktycznie bezużyteczny. Wiemy również, jakie to frustrujące, gdy nagle w trakcie rozmowy, osoba po drugiej stronie przestaje cię słyszeć. Nie upuściłeś telefonu, nie zmieniałeś również jego ustawień, ale z jakichś przyczyn mikrofon w smartfonie przestał działać? Powodów może być co najmniej kilka, spójrzmy na niektóre z nich oraz możliwości naprawy.

Restart i czyszczenie mikrofonu

Jak każdy sprzęt elektroniczny, twój telefon również może się zmęczyć. Jeżeli używasz go nieprzerwanie, daj mu na chwilę odetchnąć. Wyłącz telefon i odczekaj kilka minut przed ponownym włączeniem. Taki reset nie zaszkodzi urządzeniu, za to pozytywnie wpłynie na jego działanie.

Twój telefon, oprócz krótkiej przerwy w działaniu, potrzebuje również oczyszczenia z kurzu. Każde urządzenie gromadzi brud i zanieczyszczenia. Telefony komórkowe narażone są na działanie kurzu i drobnych zanieczyszczeń, które ukrywają się we wszystkich zakamarkach. Mikrofon to mały otwór obok złącza USB, możesz spróbować dmuchnąć w niego bezpośrednio lub użyć cienkiego narzędzia (np. igły), by powoli usunąć brud z tych trudno dostępnych zakamarków.

Usunięcie zbędnych aplikacji może rozwiązać problem

Niektóre aplikacje mogą zakłócać działanie systemu telefonu, ale również mieć negatywny wpływ na mikrofon. W jaki sposób możesz to sprawdzić? Najpierw uruchom telefon w trybie awaryjnym. Spowoduje to tymczasowe wyłączenie wszystkich zainstalowanych aplikacji. Wykonaj połączenie testowe lub użyj dyktafonu, aby sprawdzić działanie mikrofonu. Jeżeli działa bez zarzutu, sprawca problemu tkwi wśród zainstalowanych aplikacji. Utwórz więc kopię zapasową, aby zachować wszystkie ważne informacje i przywróć ustawienia fabryczne.

Wyłącz redukcję szumów

Nowoczesne smartfony z systemem Android wyposażone są w funkcję redukcji szumów. Zasadniczo głównym zadaniem tej funkcji jest tłumienie szumów pochodzących z tła podczas rozmowy lub nagrywania wideo. Jednak może okazać się, że jest to również kwestia, przez którą twój mikrofon szwankuje. Aby wyłączyć tę opcję, w menu wybierz ustawienia połączeń, poszukaj opcji redukcji szumów i wyłącz ją. Uruchom ponownie swój telefon i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Jeżeli żadne z twoich wysiłków nie przynoszą rezultatu, samodzielnie nie otwieraj urządzenia. Może okazać się, że powód niedziałającego mikrofonu leży dużo głębiej i konieczna będzie wymiana całego modułu z mikrofonami. Pozwól ekspertom z serwisu zrobić to za ciebie i skutecznie rozwiązać problem. Najlepsze serwisy zajmujące się naprawą telefonów komórkowych bezbłędnie diagnozują przyczynę usterki i sprawnie usuwają awarię. Zapraszamy do GoRepair - https://gorepair.pl/oferta-napraw#telefony.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)