Aktualizacje oprogramowania mogą wprowadzić wiele przydatnych funkcji do naszego telefonu i zoptymalizować jego działanie.

Niestety, coraz częściej zdarza się również, że po zainstalowaniu aplikacji nasz telefon nie tylko spowalnia, ale również zawiesza się i przestaje funkcjonować jak dotychczas, a my mamy wrażenie, że staje się zupełnie bezużyteczny. Co wtedy zrobić? Czy możemy próbować go naprawić na własną rękę? A jeśli nie, to gdzie szukać pomocy? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Co zrobić, jeśli po zainstalowaniu aktualizacji telefon ma problemy z działaniem?

Oto kilka zalecanych sposobów, których bezpiecznie możesz spróbować na własną rękę. Pamiętaj jedynie, że te metody mają zastosowanie tylko wtedy, jeśli jesteś pewien, że telefon nie działa z powodu aktualizacji, a nie uszkodzeń mechanicznych, takich jak np. upadek.

1. Uruchom ponownie telefon. Wyłączenie go na kilka minut i ponowne włączenie to podstawowy krok, który może pomóc w wyeliminowaniu drobnych usterek, powodujących, że urządzenie przestaje reagować.

2. Zarządzanie pamięcią. Jeśli uważasz, że posiadasz zbyt dużą liczbę aplikacji w telefonie i mogą one powodować jego opóźnione działanie, powinieneś usunąć te, z których faktycznie nie korzystasz. Jeśli telefon całkowicie odmówił posłuszeństwa, spróbuj się dostać do aplikacji, podłączając go przy pomocy kabla USB. W następnym kroku odinstaluj zbędne aplikacje.

Zarządzanie pamięcią podręczną aplikacji i plikami danych

Jeśli telefon włącza się i funkcjonuje poprawnie, jednak podczas korzystania z konkretnej aplikacji pojawia się problem, może być to związane z aktualizacją właśnie tej jednej aplikacji. W takim przypadku możesz spróbować wymusić zamknięcie tej aplikacji, a następnie otworzyć ją ponownie. Jeśli to nie działa, spróbuj odinstalować i zainstalować ją na nowo. Pomocne w tej sytuacji może okazać się również czyszczenie pamięci podręcznej, które pozwoli pozbyć się błędnych plików z programu.

Działaj razem z nami!

Jesteśmy tutaj, aby pomóc! Jeśli potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu problemów z telefonem, możesz to zgłosić, wypełniając formularz kontaktowy na naszej stronie. Wystarczy, że wypełnisz wszystkie niezbędne informacje, a następnie prześlesz go do nas. Będziemy wdzięczni za przekazanie nam wszystkich istotnych szczegółów, w tym kodów błędów - jeśli takie pojawiają się podczas uruchamiania telefonu, komunikatów ostrzegawczych lub wszelkich otrzymanych monitów. Pomogą nam one ustalić, co mogło pójść nie tak oraz naprawić usterkę. Im więcej takich informacji otrzymamy, tym łatwiej i szybciej naprawimy telefon. Sprawdź, w czym jeszcze możemy pomóc: https://gorepair.pl/serwis-telefonow.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)