To zdarza się nawet najbardziej przezornym użytkownikom smartfonów. Całkowicie zepsuty telefon, rozbity ekran lub co gorsza rozlany, który uniemożliwia korzystanie z urządzenia.

Nikt w takiej sytuacji nie jest zadowolony. Istnieje kilka sposobów na odzyskanie danych z zepsutego telefonu bez jego naprawiania. Pamiętajmy jednak, że sukces odzyskania danych zależy od stopnia uszkodzenia sprzętu. W przypadku jego zalania radzimy oddać go w ręce specjalistów, ponieważ samodzielne próby mogą doprowadzić do całkowitego zepsucia telefonu.

Użycie kabla USB do pobrania danych z uszkodzonego telefonu

Profesjonaliści nazywają ten proces debugowaniem. Choć nazwa może wskazywać na skomplikowany proces, w rzeczywistości jest on bardzo prosty. Chodzi tutaj przede wszystkim o podłączenie telefonu do komputera przy pomocy kabla USB, bez konieczności potwierdzania tej operacji na wyświetlaczu urządzenia mobilnego. Dzięki temu możemy przenieść pliki z komórki zupełnie jak z pendrive'a lub dysku przenośnego, bezpośrednio na nasz komputer.

Nic prostszego, jednak ta metoda ma swoją wadę. Niestety taka operacja będzie niemożliwa dla użytkowników, którzy przed nastąpieniem awarii nie mieli włączonej opcji debugowania w telefonie i zapisanego komputera jako zaufany. Jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie w przypadku np. kradzieży, ale również ograniczenie dla samego użytkownika.

Odzyskiwanie kontaktów i zdjęć z karty SIM i SD

Aby odzyskać kontakty telefoniczne zapisane na karcie SIM lub zdjęcia i filmy, postępuj według poniższych wskazówek:

1. Wyjmij kartę SIM oraz kartę SD z uszkodzonego telefonu.
2. Jeśli nie dostrzegasz na nich widocznych uszkodzeń, włóż karty do innego telefonu, zapisując kontakty i zdjęcia.
3. Jeśli nie możesz wyjąć karty SIM lub SD, w tym przypadku również możesz odzyskać dane za pomocą kabla USB, jeśli telefon był wcześniej oznaczony jako zaufany.
4. Po podłączeniu do komputera będzie można odczytać pamięć wewnętrzną, utworzyć nowy plik na komputerze, skopiować pliki i zapisać.
5. Następnie możesz przenieść lub zaimportować skopiowane dane do nowego telefonu i ponownie z nich korzystać.

Jak odzyskać dane z uszkodzonego telefonu z pomocą kabla OTG USB i myszy?

Jeśli w telefonie zepsuta jest jedynie warstwa dotykowa ekranu, ale nadal możesz go włączyć i zobaczyć wyświetlacz, z pomocą przyjdzie kabel USB OTG i myszka komputerowa. Dzięki niej możemy obsługiwać telefon i przesłać zdjęcia za pomocą poczty, Bluetooth lub zgrać na kartę pamięci. Jeśli zdecydujemy się na tę metodę odzyskiwania danych, powinniśmy postępować w następujący sposób:

  • podłącz adapter OTG do telefonu,
  • połącz myszkę z adapterem OTG,
  • włącz telefon i użyj myszki, aby go odblokować,
  • podłącz urządzenie do sieci Wi-Fi lub włącz funkcję Bluetooth,
  • przenieś pliki do komputera lub usługi w chmurze.

Jak każde rozwiązanie, to również posiada swoją wadę. Nie wszystkie modele telefonów są kompatybilne z kablem. Aby urządzenia współpracowały ze sobą prawidłowo, telefon musi obsługiwać tryb OTG host.

Wsparcie w dziedzinie odzyskiwania danych z telefonu znajdziesz w naszym serwisie - https://gorepair.pl/serwis-telefonow.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)