Wszyscy doskonale wiemy, że nasze smartfony nie są niezniszczalne. Podczas cyklu życia telefonu występują takie problemy jak pogarszająca się żywotność baterii czy spowolnienie działania systemu operacyjnego, spowodowane wieloma różnymi czynnikami.

Zarówno części elektroniczne, jak i fizyczne w pewnym momencie eksploatacji mogą ulegać awarii. Jednak istnieje kilka sposobów, aby poprawić wydajność Twojego smartfona.

Pamięć podręczna aplikacji

Możesz zoptymalizować funkcjonalność i szybkość działania aplikacji, usuwając pamięć podręczną aplikacji lub pliki tymczasowe przechowywane na urządzeniu. Możesz również uporządkować otwarte aplikacje poprzez ich zamknięcie, jeżeli działają w tle. Powinieneś aktualizować swoje aplikacje, gdy tylko będzie taka możliwość. Programiści naprawiają błędy i dodają funkcje w nowo wydanych wersjach aplikacji. Aktualizacje działają zazwyczaj lepiej, szybciej i rzadziej powodują awarię telefonu.

Wykorzystanie danych

Wyłącz funkcję komórkowej transmisji danych dla mniej istotnych aplikacji, aby poprawić ogólną trwałość baterii i ograniczyć zużycie danych. Możesz również sprawdzić, czy przeglądarka, z której korzystasz ma w ustawieniach domyślnych oszczędzanie danych, aby uniknąć pobierania dużych plików.

Twój telefon czasami potrzebuje resetu

W tej kwestii jest podobnie jak w przypadku komputerów. Ponowne uruchomienie maszyny pozwala na odświeżenie i powrót do pracy. Po zresetowaniu urządzenia telefon usuwa pliki tymczasowe oraz czyści pamięć. Dzięki temu użytkownik odczuwa przyspieszenie działania systemu.

Wydłuż życie baterii

Większość nowoczesnych urządzeń korzysta z akumulatorów litowo-jonowych, które działają najlepiej, gdy są naładowane w 50-80%. Dlatego najlepiej jest, aby bateria była uzupełniana w krótkich seriach w ciągu dnia, w przeciwieństwie do jednego długiego ładowania, np. pozostawiania telefonu podpiętego do ładowania na całą noc.

Potraktuj bezpieczeństwo poważnie

Smartfony – szczególnie z systemem Android – są podatne na luki związane z bezpieczeństwem. Ważne jest, aby posiadać wiedzę i zachować zdrowy rozsądek. Nie klikaj w linki ani nie otwieraj załączników od nieznanych nadawców. Upewnij się również, że Twoje urządzenie jest aktualizowane przy użyciu najnowszych poprawek zabezpieczeń. Skonfiguruj Menadżera urządzeń, aby móc zdalnie blokować smartfon, śledzić jego lokalizację lub wyczyścić z wszelkich danych w razie zagubienia czy kradzieży.

Unikaj natomiast instalowania wielu aplikacji antywirusowych. Posiadanie kilku nie zwiększy bezpieczeństwa Twojego urządzenia, ale z pewnością pochłonie pamięć telefonu i zużyje więcej energii baterii. Rozważ natomiast kupno licencji antywirusowej – nie jest to spora inwestycja, a na pewno warta uwagi.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)