Ekran twojego telefonu uległ pęknięciu i zastanawiasz się, czy możesz wymienić stłuszczoną szybkę samodzielnie? Nawet jeśli jesteś pewny swoich umiejętności technicznych, powinieneś wiedzieć, że samodzielne majsterkowanie może wyrządzić urządzeniu więcej szkód niż pożytku. Dlaczego? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszy

Wymiana szybki – dlaczego warto?

Niestety jedynym sposobem naprawienia pękniętego ekranu jest jego całkowita wymiana. Często pęknięty ekran nie wpływa na działanie urządzenia mobilnego, a właściciele po prostu korzystają w dalszym ciągu z urządzenia, nie przewidując, jakie zagrożenia niesie za sobą rozbite szkło. Należy pamiętać, że to może być naprawdę niebezpieczne. Pojedyncze pęknięcie może z czasem ulec pogłębieniu i doprowadzić do całkowitego rozbicia ekranu, a co za tym idzie – do zranienia lub skaleczenia naszej skóry. Z czasem korzystanie z telefonu ze stłuczoną szybką może pogłębiać problemy w samym urządzeniu, takie jak nieprawidłowe działanie podświetlenia ekranu, ciemne punkty i przebarwienia. Dalsze korzystanie z telefonu komórkowego z pękniętym ekranem może ostatecznie doprowadzić do całkowitej utraty jego wszystkich funkcjonalności. Pęknięcia mogą również narazić telefon na zanieczyszczenia środowiskowe i toksyny. Z czasem wszystko to może wpłynąć negatywnie na funkcjonalność i użyteczność nie tylko samego urządzenia, jak i na zdrowie jego użytkownika.

Czy mogę samodzielnie wymienić stłuczoną szybkę w telefonie?

Istnieje wiele zestawów naprawczych do samodzielnego montażu, które możemy zastosować w przypadku stłuczonej szybki telefonu. Dzięki ekranowi zastępczemu, odpowiednim narzędziom i tutorialom dostępnym w sieci, możemy podjąć się w samodzielnej wymiany ekranu. Niemniej jednak proces ten jest bardzo skomplikowany i wymaga posiadania od naprawiającego bardzo ostrożnej ręki oraz odpowiednich narzędzi i elementów. Jeden niewłaściwy ruch może spowodować znacznie bardziej kosztowne i trwalsze uszkodzenie urządzenia.

Co zatem robić? 

Najlepszym sposobem naprawy pękniętej szybki w telefonie bez ryzyka dalszego uszkodzenia urządzenia, jest oddanie go do profesjonalnej naprawy. Wyszkoleni technicy z GoRepair szybko i bezpiecznie wymienią szybkę twojego telefonu na nową. Nie czekaj i skorzystaj z dostępnego na naszej stronie formularza kontaktowego. Opisz swoją usterkę i poczekaj na przyjazd kuriera. Pamiętaj, że samodzielne ingerowanie w urządzenie może skończyć się katastrofą. Nie ryzykuj i oddaj swój telefon w ręce profesjonalistów, by cieszyć się sprawnym urządzeniem.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)