Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania jest bezpieczne? Prawdopodobnie słyszałeś wiele o bezpieczeństwie telefonów komórkowych podczas ładowania i tego, co może się wydarzyć. Czy telefon może eksplodować? Czy korzystanie z telefonu podczas ładowania może wpłynąć na żywotność baterii? Naturalne jest przyjmowanie niektórych informacji z przymrużeniem oka, niektóre jednak należy taktować poważnie. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najważniejsze informacje, które powinieneś wiedzieć.

Korzystanie z telefonu podczas ładowania baterii

Często i żywo dyskutuje się o tym, że użytkowanie telefonu podczas ładowania baterii ma negatywny wpływ na jakość ładowania i samą żywotność akumulatora. Jeżeli jest to niskiej jakości ładowarka – najczęściej uszkodzona mechanicznie – jest to prawda. Jeżeli jest to jednak oryginalna ładowarka, w dobrym stanie technicznym, bateria zostanie naładowana zgodnie z oczekiwaniami, niezależnie od tego, czy korzystasz w tym czasie z urządzenia czy nie.

Ważne jest, aby pamiętać, że należy unikać wszystkiego, co znacznie obciąży baterię telefonu komórkowego podczas ładowania. Odpowiadanie na wiadomość e-mail nie stanowi problemu, natomiast oglądanie filmu spowoduje trudności. Z punktu widzenia użytkownika odczujemy trudniejsze działanie baterii. W rezultacie bateria szybciej się rozrzedzi i przegrzeje, ponieważ będzie musiała zużyć dużo więcej energii do wykonywania tych samych zadań. Akumulator, który się przegrzewa i nie jest w stanie wystarczająco szybko rozproszyć tego ciepła, może się zapalić. Ten ekstremalny scenariusz jest mało prawdopodobny, ale należy o nim pamiętać i rozsądnie przestrzegać zaleceń producenta umieszczonych na pudełku produktowym.

Czy zawsze warto ładować telefon do 100%?

Nie musisz ładować baterii telefonu do 100% za każdym razem. W rzeczywistości może to skrócić jej żywotność. Złotym środkiem jest zakres 50-80%. Dzięki temu akumulator działa z optymalną wydajnością. Nie należy jednak pozwolić, aby bateria rozładowywała się całkowicie zbyt często - pozostawiona wyczerpana przez dłuższy czas może mieć trudności w powrocie do działania.

Pamiętaj również o jeszcze jednej bardzo istotnej kwestii – zasadniczo ciepło i technologia nie idą ze sobą w parze. Akumulatory litowo-jonowe stają się gorętsze podczas ładowania. Nigdy nie ładuj telefonu w bezpośrednim świetle słonecznym ani obok innych gorących urządzeń elektronicznych. Zdecydowanie unikaj obecności działającego laptopa, który również wytwarza ciepło czy działającego piekarnika lub opiekacza kuchennego. Może to nie tylko uszkodzić baterię znajdującą się w smartfonie, ale również samo urządzenie.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)