Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, telefon staje się narażony na usterki lub problemy w działaniu. Niskie temperatury mogą spowodować, że ekran dotykowy przestanie reagować, bateria szybciej się rozładuje, a urządzenie nieoczekiwanie się wyłączy. 

Gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, telefon staje się narażony na usterki lub problemy w działaniu. Niskie temperatury mogą spowodować, że ekran dotykowy przestanie reagować, bateria szybciej się rozładuje, a urządzenie nieoczekiwanie się wyłączy. Ciężko wyobrazić sobie niesprawny telefon w momencie robienia zdjęcia pierwszego bałwana Twojego dziecka lub sprawdzania trasy w górach. Dlatego mamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zapobiec awarii telefonu nawet w niskich temperaturach.

Jakie temperatury są niebezpieczne dla telefonu?

Każdy z producentów telefonów komórkowych ostrzega przed używaniem swoich produktów w niskich temperaturach i przekazuje wytyczne dotyczące temperatury roboczej. Na przykład Apple sugeruje zakres temperatur od 0 do 35 stopni Celsjusza. Inni producenci sugerują najczęściej zakres temperatur roboczych od -10 do 55 lub -20 do 50 stopni Celsjusza.

Dlaczego bateria telefonu komórkowego szybko się rozładowuje w niskich temperaturach?

Baterie do telefonów komórkowych wytwarzają prąd w wyniku reakcji chemicznej, która umożliwia przepływ elektronów. Niskie temperatury spowalniają reakcję, a baterie mają tendencję do generowania większej mocy, aby zapewnić wystarczającą ilość energii potrzebnej do urządzenia.

Trzymaj telefon blisko ciała

Ciepło wytwarzane przez nasze ciało pozwoli, aby telefon zachował sprawność. Rozważ włożenie go do wewnętrznej kieszeni kurtki lub włóż do kieszeni spodni, zamiast umieszczać go w kieszeniach zewnętrznych. Jeśli chcesz wykonać szybkie połączenie, użyj zestawu słuchawkowego i trzymaj telefon pod ubraniem.

Rozgrzej telefon przed ładowaniem

Ładowanie telefonu, który przez długi czas przebywał w niskiej temperaturze, może uszkodzić baterię. Przed ładowaniem pozostaw urządzenie przez co najmniej 30 minut - aż nabierze temperatury pokojowej.

Używaj termicznego etui

Jeśli planujesz częste przebywanie w niskich temperaturach i na mrozie, zaopatrz się w termiczne etui. Obudowy termiczne zaprojektowane są w taki sposób, aby chronić urządzenie przed uszkodzeniami w ekstremalnych temperaturach.

Włącz tryb oszczędzania baterii

Niskie temperatury skracają żywotność baterii telefonu i zmniejszają jej wydajność. Jednym z najlepszych sposobów na zachowanie długiej żywotności baterii jest przełączenie telefonu na tryb oszczędzania. Aby to zrobić, rozwiń obszar powiadomień na ekranie głównym i wybierz tryb oszczędzania baterii.

Uszkodzona bateria przez zbyt niską temperaturę - co możesz zrobić?

Uszkodzona bateria telefonu nie musi być problemem nie do rozwiązania. Wyszkolony zespół techników GoRepair szybko i precyzyjnie oceni stan techniczny telefonu i wymieni baterię na nową. Możesz więc mieć pewność, że twój telefon dzięki naszej interwencji zyska nie tylko nową baterię, ale również bezpieczeństwo na lata.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)