Jeśli zauważasz problemy podczas słuchania muzyki na swoim smartfonie – dźwięk nienaturalnie trzeszczy lub zanika gdy słuchawki są podłączone - problem może tkwić w wejściu słuchawkowym. Jeżeli przetestowałeś słuchawki w innych urządzeniach, aby upewnić się, że działają poprawnie, najprawdopodobniej usterka występuje w samym gnieździe. Istnieje kilka prostych sposobów, aby spróbować rozwiązać problem.

Rozwiązywanie problemów z gniazdem słuchawkowym

Możliwe, że gniazdo słuchawkowe jest po prostu zakurzone lub brudne. To zdarza się bardzo często, ponieważ wszelkie otwory w urządzeniach elektronicznych gromadzą w sobie pył i zanieczyszczenia krążące w powietrzu. Możesz spróbować użyć sprężonego powietrza, aby usunąć zanieczyszczenia i sprawdzić, czy to rozwiąże Twoje problemy. Za pomocą wilgotnej wykałaczki możesz również delikatnie oczyścić wejście słuchawkowe, jeżeli znajduje się tam widoczny kurz. Pamiętaj jednak, aby zachować dużą ostrożność i nie wkładać innych elementów do gniazda, by uniknąć dalszych uszkodzeń.

Jeśli nie kurz, to co może być przyczyną?

Sprawdź ustawienia, podłączając telefon do komputera lub na samym urządzeniu. Może być konieczne zaktualizowanie sterownika lub dostosowanie głośności. Czasami zdarza się, że urządzenie automatycznie wyciszy głośność po podłączeniu lub odłączeniu słuchawek. Na koniec spróbuj ponownie uruchomić urządzenie, aby zobaczyć, czy to rozwiąże problem.

Jeżeli udało Ci się ustalić, że zarówno zestaw słuchawkowy, jak i telefon działają zgodnie z oczekiwaniami, usterka może okazać się efektem zużycia elementów między gniazdem a wtyczką. Dokładnie przyjrzyj się męskiej końcówce zestawu słuchawkowego, najlepiej przy wykorzystaniu lupy. Rozważ także wyczyszczenie styków żeńskich, jest to niestety o wiele trudniejsze, ponieważ są one z reguły mniej dostępne. Jeżeli nie czujesz się na siłach, aby samemu podejmować walkę z usterką – zostaw to doświadczonemu zespołowi, który zajmie się awarią, a Ty zaoszczędzisz czas i nerwy. W GoRepair służymy przecież pomocą również w tego typu przypadkach.

Naprawa gniazda słuchawkowego w serwisie

Jeśli nie możesz sprawić, by gniazdo słuchawkowe działało, doświadczeni technicy z serwisu naprawy telefonów pomogą Ci szybko rozwiązać ten problem. Najlepszy serwis nie tylko bezbłędnie zdiagnozuje przyczynę usterki gniazda słuchawkowego, ale również zajmie się jego naprawą w rozsądnej cenie. Pamiętaj, że awaria części nie musi kończyć się wymianą telefonu na nowy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą GoRepair – nie musisz nawet wychodzić z domu, wystarczy, że przekażesz sprzęt kurierowi a my zajmiemy się resztą. Szczegóły oferty znajdziesz pod linkiem: https://gorepair.pl/serwis-telefonow.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)