Obudowa telefonu to bez wątpienia dodatkowa ochrona urządzenia mobilnego, jednak co za tym idzie – jest to również jedna z najbardziej podatnych na uszkodzenia części telefonu.

Używany codziennie telefon komórkowy jest narażony na różne zagrożenia. Posiadanie obudowy w dobrym stanie nie tylko ochrania telefon przed zarysowaniami, pęknięciami, zalaniem wodą, ciepłem czy kurzem, ale także chroni nasz portfel przed niespodziewanymi wydatkami, które musielibyśmy przeznaczyć na naprawę smartfona. Poniżej kilka powodów, dla których opłaca się wymieniać uszkodzoną obudowę w swoim telefonie komórkowym.

Dodatkowa ochrona telefonu

Ponieważ telefon jest noszony głównie w dłoniach lub w kieszeniach spodni, sytuacje takie jak zalanie wodą, nadmierne działanie na niego ciepła i światła słonecznego mogą negatywnie wpłynąć na działanie i funkcjonalność samego urządzenia. Obudowa pokrywa tą część telefonu, która jest najbardziej narażona na wszelkie zewnętrzne zagrożenia, takie jak: kurz, zadrapanie lub wgniecenie.

Bezpieczeństwo przechowywanych danych 

Oprócz ochrony urządzenia należy pamiętać o tym, że na swoim telefonie przechowujemy wiele cennych danych biznesowych oraz osobistych. Obudowa telefonu stanowi pewnego rodzaju „sejf” dla wszystkich ważnych informacji znajdujących się w naszych telefonach komórkowych. Uszkodzona obudowa nie chroni wewnętrznych podzespołów urządzenia, co w konsekwencji może spowodować uszkodzenie karty pamięci i utratę wszystkich danych.

Wymiana obudowy – czy warto?

Należy zaznaczyć, że wymiana obudowy jest możliwa w przypadku każdego telefonu, niezależnie od marki. Jednak każda firma posiada na to swój własny sposób. Sam proces wymiany obudowy to nie lada wyzwanie. To skomplikowane działanie wymaga przede wszystkim wiedzy oraz wymontowania i przełożenia do nowej obudowy kilkudziesięciu podzespołów urządzenia, m.in.: wyświetlacza, aparatu, kamery, baterii, płyty głównej i czytnika linii papilarnych. Z tego względu, jeśli potrzebujesz wymienić obudowę w swoim telefonie, zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. Serwisanci GoRepair wymienią starą obudowę twojego urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich pozostałych, oryginalnych części.

Wymiana obudowy – inwestycja na lata

Wymiana obudowy telefonu to doskonały sposób na zapewnienie dłuższej żywotności każdego urządzenia. Nasz wyszkolony zespół techników szybko i precyzyjnie wymieni obudowę twojego urządzenia na nową. Możesz więc mieć pewność, że twój telefon dzięki naszej interwencji zyska nową nie tylko obudowę, ale również świetny wygląd i bezpieczeństwo na lata.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)