Wibracja w telefonie komórkowym nie jest niezbędna, jednak w wielu sytuacjach okazuje się bardzo przydatna. Kiedy urządzenie jest wyciszone, to właśnie wibrowanie urządzenia informuje użytkownika o nowym połączeniu lub wiadomości tekstowej – dzięki temu możemy szybko stwierdzić, że ktoś próbował się z nami skontaktować, bez dźwięku dzwonka, który może rozpraszać lub przeszkadzać osobom w naszym otoczeniu.

Większość aplikacji wyposażona jest w funkcjonalność, dzięki której użytkownik jest powiadamiany o nowym zdarzeniu bez konieczności nieustannego obserwowania urządzenia. Podsumowując, wibracja to często niedoceniana, ale bardzo praktyczna funkcja telefonu komórkowego, która ułatwia życie użytkownikom. Jej wartość docenimy szczególnie, kiedy wibracja w urządzeniu przestanie działać. Jedną z metod rozwiązania problemu jest format urządzenia. Warto też wypróbować kilka prostych sposobów, takich jak wyłączenie i ponowne uruchomienie telefonu lub wyłączenie i włączenie na nowo funkcji wibracji w profilu cichym. Jeśli te działania okażą się nieskuteczne, najprawdopodobniej mamy do czynienia z mechaniczną usterką.

Problemy z wibracją w telefonie

Za funkcję wibracji w telefonie odpowiada specjalny element urządzenia – tak zwany silniczek wibracji. W sytuacji, gdy dojdzie do jego uszkodzenia, na przykład w efekcie upadku lub innego uszkodzenia mechanicznego, usterka tej małej części skutkuje brakiem wibracji w telefonie komórkowym. Zepsuty silniczek wibracji należy wymienić. Koszt zakupu nowego silniczka nie jest wysoki, choć różni się w zależności od modelu. Ceny takiej części rozpoczynają się od kilku złotych, choć oryginalne elementy mogą być dużo droższe. Do tego należy doliczyć koszt usługi wymiany. Samodzielna naprawa jest stosunkowo skomplikowana dla niedoświadczonego użytkownika, ponieważ silniczek w wielu przypadkach powinien być przylutowany do płyty głównej. Bez odpowiedniego sprzętu i umiejętności możemy bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Rozsądnym rozwiązaniem jest wizyta w profesjonalnym serwisie, takim jak nasz (https://gorepair.pl/oferta-napraw#telefony), zanim zakupimy nowy element. Specjalista jest w stanie znaleźć również inne potencjalne przyczyny awarii wibracji w telefonie, na przykład nieaktualne oprogramowanie. Inną możliwością jest zablokowanie lub zanieczyszczenie silniczka – wtedy wystarczy go oczyścić, aby zaczął działać ponownie. Może także okazać się, że przyczyna tkwi w awarii płyty głównej, z którą silniczek wibracji jest bezpośrednio połączony. To sprawi, że naprawa usterki będzie bardziej problematyczna.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)