W 2017 roku Samsung zaprezentował smartfony S8 i S8+. Te flagowe modele wyznaczyły nową erę w budowaniu ekranów naszych telefonów.

Piękne, duże wyświetlacze, prezentujące się od krawędzi do krawędzi, zrobiły wrażenie niemal na wszystkich użytkownikach. Niestety, ten estetyczny wygląd przyniósł również poważne zastrzeżenie – obudowa telefonu staje się podatna na pęknięcia, nawet przy upadku ze stosunkowo niskiej wysokości.

Nie tylko modele S8 i S8+ wypadają z rąk, może zdarzyć się tak z każdym smartfonem. W dzisiejszym wpisie odpowiadamy, z jakim kosztem wiąże się wymiana szybki w Samsungu.

Wymiana szybki Samsung w serwisie GoRepair

Małe pęknięcie czy może telefon zamienił się w szklaną pajęczynę? Prędzej czy później szybka będzie wymagała naprawy. Zazwyczaj małe pęknięcia z czasem ulegają coraz większym uszkodzeniom, dodatkowo krusząc się, powodując skaleczenia i kłopoty w komfortowym użytkowaniu telefonu.

Ceny wymiany szybki w telefonach Samsung różnią się w zależności od modelu. Refabrykacja – czyli wymiana pękniętej szybki po umiejętnym oddzieleniu jej od wyświetlacza – w przypadku modeli Samsung Galaxy S8 i S8+ to koszt od 619 do 649 zł. Starsze modele z serii J oscylują w przedziale cenowym 229 do 249 zł. Aby sprawdzić zakres cen wymiany szybki w smartfonach Samsung, należy zajrzeć tutaj - https://gorepair.pl/sprawdz-cene-wyroznionych.

Wymiana szybki w Samsungu na własną rękę

Jest to opcja, po którą nadal sięga wiele osób. Jednak w trakcie okazuje się, że nie jest ona dla wszystkich. Owszem, własnoręczna naprawa pozwala pominąć opłatę serwisową i zapłacić jedynie za części, jednak skutek może być niestety bardzo negatywny.

Wymiana szkła na własną rękę przede wszystkim unieważnia gwarancję telefonu. Chociaż bez trudu w sieci można znaleźć instrukcje naprawy chociażby Samsunga Galaxy S8 i telefon uważa się za średnio trudny do naprawy, zadanie to wymaga wiele cierpliwości i precyzji. Tylne szkło wymaga żmudnej pracy i wykorzystania ciepła ze względu na znajdujący się tam klej, natomiast przednia szyba wykorzystuje do mocowania dwustronną taśmę. To, co na początku może wydawać się oszczędnością, może przysporzyć nam kłopotu i wywołać spore zamieszanie.

Chroń swój telefon przed uszkodzeniami

Jeśli posiadasz najnowsze wersje Samsunga, nie ma niezawodnego sposobu, aby zapobiec uszkodzeniu. Bezsprzecznie, są te telefony bardzo designerskie, ale również niezwykle delikatne. Zalecamy jednak, aby używać solidnych etui, które są wstrząsoodporne. Owszem, nie sprawią, że Twój smartfon będzie niezwyciężony, ale z pewnością złagodzą cios i zmniejszą prawdopodobieństwo pęknięcia ekranu. Dodatkowo chronią przed pyłem oraz kurzem, który w mniejszym stopniu przedostaje się do wnętrza telefonu.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)