Smartfony towarzyszą nam obecnie na każdym kroku. Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez telefonu. Na urządzeniu możemy wykonać wiele czynności, na przykład sprawdzić skrzynkę mailową, zobaczyć powiadomienia z portali społecznościowych, sprawdzić rozkład jazdy, monitorować trening, słuchać muzyki lub robić zdjęcia - a to tylko kilka możliwości oferowanych przez współczesne smartfony. Telefony są intensywnie używane, więc nic dziwnego, że są przez to szczególnie narażone na różne, mniej i bardziej poważne uszkodzenia.

Szybka w smartfonie to delikatny element, który łatwo jest rozbić lub porysować. Niektóre z tego rodzaju awarii nie utrudniają korzystania z telefonu, zdarzają się jednak uszkodzenia, które mogą uniemożliwić używanie aparatu. Większość smartfonów ma dotykowy ekran, a kiedy nie jesteśmy w stanie zobaczyć co się na nim wyświetla, urządzenie nie spełnia już swojego przeznaczenia. Konieczna może okazać się wymiana wyświetlacza, a nawet zmiana telefonu. Dlatego dobrym pomysłem jest zadbanie o szybkę w urządzeniu oraz jej odpowiednie zabezpieczenie. Możemy zrobić to na kilka sposobów – jest to dobra inwestycja w bezpieczeństwo korzystania ze smartfonu.

Zabezpieczenie wyświetlacza w smartfonie

Najprostszym sposobem na zabezpieczenie wyświetlacza jest folia ochronna. Są to cienkie, ale trwałe materiały, które pozwalają uniknąć powstawania rys na telefonie. Skutecznie chronią przed zarysowaniem, jest je również bardzo łatwo wymienić, są także stosunkowo niedrogie. Folie ochronne są dostępne w kilku rodzajach, na przykład doskonale dopasowująca się i niewidoczna folia ultra clear, folia anti-glare, która zmniejsza refleksy i sprawia, że ekran jest matowy, folia privacy, dzięki której osoby obok nie widzą zawartości wyświetlacza oraz folia mirror, która nadaje szybce smartfonu cechy lustra. Folie ochronne są zrobione z folii poliwęglanowej i zabezpieczą ekran przed porysowaniem, ale nie upadkiem. Tutaj sprawdzą się folie zrobione ze szkła hartowanego.

Folia ochrona ze szkła hartowanego jest cienka i ma twardość nawet do 9 H (w dziesięciostopniowej skali Mohsa – jest to wartość, która oznacza, że dany materiał może posłużyć do przecięcia szkła, a zarysować go może tylko ostrze diamentowe). Takie zabezpieczenie chroni przed zadrapaniami, ale jest także dobrą ochroną przed skutkami upadku telefonu.

Inną propozycją jest wybór odpowiedniego pokrowca. Dostępne są modele z klapką, w których możemy umieścić telefon, a także dokumenty. To rozwiązanie prezentuje się bardzo elegancko. Możemy także zdecydować się na silikonowe etui – mają one brzegi, które w podstawowym zakresie są w stanie ochronić smartfon w razie upadku.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)