Ze wszystkich podzespołów komputera to prawdopodobnie klawiatura zużywa się najszybciej. Jest niezbędnym elementem każdego zestawu komputerowego - nie sposób pracować na tych urządzeniach bez korzystania z przycisków z literami, cyframi i innymi funkcjami.

Jednak im częściej korzystamy klawiatury, tym bardziej widoczne stają się ślady użytkowania. Dotyczy to nie tylko osób, które z przycisków korzystają wyjątkowo intensywnie.

Klawisze ścierają się, a symbole na nich stają się coraz mniej wyraźne. Część osób jest w stanie korzystać z klawiatury „na wyczucie” i z pamięci klikać w odpowiednie przyciski. Jednak nie wszyscy mają tę umiejętność, bardzo możliwe są też pomyłki. Klawiatura jest także narażona na działanie kurzu i innych zabrudzeń, które dostają się między przyciski i utrudniają ich używanie. Komputer i laptop wielu z nas towarzyszy w różnych sytuacjach, na przykład podczas posiłków. Okruchy jedzenia mogą trafić pomiędzy przyciski, skąd bardzo trudno jest je usunąć. Niewiele osób ma nawyk mycia rąk przed skorzystaniem z laptopa lub komputera, więc klawisze mogą zabrudzić się również w ten sposób.

Zabrudzone, przyblokowane przez zanieczyszczenia przyciski wyglądają nieprofesjonalnie i wpływają na swobodę korzystania. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Rozwiązania tych problemów są bardzo proste, a część z nich można przeprowadzić samodzielnie.

Klawiatura jak nowa

Starte literki wcale nie są powodem do zmiany klawiatury na nowy model. Wystarczy zdecydować się na specjalne naklejki. Dostępne są różne rozmiary, które można bez problemu dopasować do posiadanego egzemplarza. Naklejki nie tylko sprawią, że przyciski będą wyglądały jak nowe – oprócz nalepek w kolorze klawiszy można kupić naklejki o innych wzorach, na przykład przypominających drewno, kamień, w odcieniach tęczy lub ombre. W ten sposób klawiatura zyskuje oryginalny, indywidualny charakter. Naklejki są pomocne nie tylko w przypadku startych symboli – to dobre rozwiązanie dla osób, które zdecydowały się na zagraniczny model klawiatury. Takie egzemplarze wymagają tak zwanej regionalizacji, a naklejki umożliwiają szybką i łatwą zmianę.

W przypadku starszych modeli klawiatur użytkownicy często decydują się na samodzielny demontaż przycisków i ich wyczyszczenie. Nowsze modele mogą być bardziej wymagające oraz trudniejsze do samodzielnego serwisowania. Podobnie wygląda kwestia klawiatury w laptopie – tutaj drobna pomyłka może skutkować awarią całego urządzenia. Do ich czyszczenia można wykorzystać specjalne preparaty, jednak dla pewności warto skorzystać z fachowej pomocy.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)