Na rynku nieustannie pojawiają się nowe, coraz lepsze smartfony. Kolejne modele zyskują więcej funkcji, robią lepsze zdjęcia i filmy, są większe, lżejsze i wygodniejsze w obsłudze. Dotykowy telefon rzadko towarzyszy nam przez lata, regułą są raczej częste zmiany smartfona na lepszy model.

Współcześnie telefon obecny jest w wielu dziedzinach życia i służy nam do różnych celów. Już dawno najważniejszą funkcją tego urządzenia przestała być komunikacja rozumiana jak dzwonienie i pisanie wiadomości tekstowych. Smartfony to małe komputery, które zawsze mamy przy sobie, często zastępują one nam między innymi laptop, a także kalendarz lub aparat. W telefonach gromadzimy więc różne potrzebne dane, które przy każdej zmianie urządzenia trzeba przenieść do nowego modelu. Jak to zrobić? Istnieje kilka prostych sposobów, które umożliwią wykonanie tego zadania.

Jak przenieść kontakty?

Telefony komórkowe sprawiły, że zbędne stały się książki telefoniczne oraz notatniki na dane teleadresowe. Wszystkie potrzebne informacje możemy umieścić w urządzeniu. Do kontaktu w telefonie możemy przypasować nie tylko zdjęcie i numer, ale również inne dane, na przykład adres mailowy, adres kontaktowy lub datę urodzin. Ręczne przepisywanie jest czasochłonnym i męczącym procesem, dlatego warto poznać metody, który to ułatwią.

Jeśli posiadamy niewielką liczbę kontaktów lub chcemy zachować tylko część z nich, najprościej będzie przenieść je z pamięci starego telefony na kartę SIM, a następnie aktywować na nowym urządzeniu. Innym sposobem jest wykorzystanie modułu Bluetooth (w ten sposób można przenosić również inne dane). Do transferu listy kontaktów możemy użyć komputera, kabla USB oraz specjalnego oprogramowania, przeznaczonego dla konkretnego modelu.

Jak przenieść inne dane?

Telefony wykorzystujemy też do tworzenia zdjęć, filmów lub przeglądania dokumentów. Takie pliki można przetransferować przez moduł Bluetooth lub przez komputer. Innym pomysłem jest karta SD. Jest to szybka i prosta metoda. Jedynym warunkiem jest posiadanie przez obydwa urządzenia odpowiedniego wejścia do odczytu tego rodzaju nośnika danych. Kolejnym sposobem jest przeniesienie plików na dysk internetowy lub do chmury – wtedy będą one dostępne nie tylko z poziomu telefonu, ale również z innych urządzeń. W sieci możemy przechowywać też kopię zapasową najważniejszych danych umieszczonych w smartfonie.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)