FRP – Factory Reset Protection – to metoda bezpieczeństwa, która została zaprojektowana w celu upewnienia się, że osoba niepowołana nie może tak po prostu wyczyścić telefonu i przywrócić go do ustawień fabrycznych, jeśli zgubiłeś go lub został skradziony. Sprawia to, że skradziony telefon jest mniej atrakcyjny i trudniejszy w użyciu, co może uchronić nasze dane zapisane w telefonie.

Może to jednak również stać się problematyczne, jeżeli zajmujesz się sprzedażą telefonów lub nawet gdy chcesz oddać komuś swój telefon. W jaki sposób bezpiecznie usunąć blokadę Factory Reset Protection z telefonu? Czy koniecznie trzeba to robić? Na to i inne pytanie odpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Factory Reset Protection – ochrona od Google

Factory Reset Protection to wbudowana funkcja zabezpieczeń wprowadzona przez Google w marcu 2015 roku dla wszystkich urządzeń z systemem Android 5.1 i nowszych. Ochrona uniemożliwia innym osobom korzystanie z urządzenia, jeśli wymuszą przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu odzyskiwania lub flashowania nowego oprogramowania układowego. W każdym z przypadków, jeżeli przywrócenie ustawień fabrycznych zostanie wykonane na twoim urządzeniu bez autoryzacji, ochrona ustawień fabrycznych rozpocznie się, gdy urządzenie uruchomi się i poprosi o login konta Google powiązanego z urządzeniem.

Jak włączyć blokadę FRP?

Factory Reset Protection jest automatycznie aktywowany po dodaniu konta Google do urządzenia z Androidem. Po skonfigurowaniu urządzenia zazwyczaj musisz jedynie zalogować się na swoje konto Google.

Aby dodać konto Google do urządzenia, wykonaj następujące kroki:
1. Przejdź do ustawień, a następnie do konta.
2. Wybierz dodaj konto i stuknij w Google. Następnie wprowadź nazwę użytkownika i hasło swojego konta, aby dodać konto.
3. Po dodaniu konta, usługa FRP zostanie włączona automatycznie.

Usuwanie blokady FRP z telefonu

Istnieje kilka przypadków, kiedy powinno się wyłączyć ochronę fabrycznego resetowania, jednym z nich jest sprzedaż telefonu. Aby wyłączyć FRP, wykonaj następujące czynności:

  • wyłącz zabezpieczenie blokady ekranu;
  • usuń wszystkie konta Google z urządzenia, a następnie zresetuj ustawienia fabryczne;
  • usuń ochronę OEM, jeżeli istnieje.

Musisz wyłączyć blokadę, jednak nie pamiętasz hasła – co teraz? Tym również nie powinieneś się przejmować. Go Repair (https://gorepair.pl/serwis-telefonow) pomoże rozwiązać ten problem – skontaktuj się z nami, opisz swoją sytuację, a my postaramy się pomóc. Oferujemy szereg usług, które skutecznie usuwają FRP z urządzenia z Androidem.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)