Czy jesteś jedną z tych osób, którym zdarza się upuścić telefon w najbardziej nieoczekiwanym momencie i zazwyczaj kończy się to uszkodzonym ekranem?

Czy szybka w smartfonie zbyt często woła o wymianę? Jeżeli tak, nadszedł czas, aby pomyśleć o dostępnych rozwiązaniach, które pomogą Ci zwiększyć szansę na niezniszczenie ekranu i zachowanie jego funkcjonalności.

Ochraniacze ekranu

Nowoczesne smartfony mają duże, piękne wyświetlacze. Wyglądają imponująco tuż po wyjęciu z pudełka, jednak musimy mieć świadomość, że przez swoją budowę są bardziej podatne na uszkodzenia – zarówno te duże, jak i drobne, np. zarysowania.

W zależności od budżetu, jaki chcesz przeznaczyć na ochronę ekranu, możesz wybrać jedną z dwóch popularnych propozycji ochraniaczy ekranu. Plastikowa folia i szkło hartowane są dostępne dla każdego modelu telefonu. To najtańsze i najprostsze sposoby zabezpieczenia ekranu przed pęknięciem. Ich zadaniem jest zapewnienie dodatkowej warstwy ochronnej dla wyświetlacza smartfona, aby pochłonąć wstrząsy podczas upadku, a także zminimalizować zarysowania i zabrudzenia. Jeszcze do niedawna większość użytkowników wybierało niedrogie folie chroniące wyświetlacz, jednak ze względu na wysoką jakość i większą odporność na uszkodzenia, to właśnie szkło hartowane zyskuje na popularności.

Etui na telefon ochroni rogi ekranu

Ochrona samego ekranu to tylko jeden z elementów układanki. Gdy Twój smartfon uderza o podłogę, jego krawędzie są najbardziej narażone na uszkodzenia. To jeden z najczęstszych powodów rozbicia ekranu. Rozwiązaniem tego problemu może okazać się dobranie odpowiedniego etui. Na rynku dostępna jest niezliczona liczba futerałów, jednak nie oznacza to, że będą odpowiednio chronić urządzenie – pamiętajmy, że materiał odgrywa tu najważniejsza rolę. Te najbardziej wytrzymałe wykonane są z grubego silikonu lub poliwęglanu czy włókna węglowego z dodatkową ochroną na grzbietach i mocniejszą konstrukcją na brzegach.

Unikaj ekstremalnych temperatur

Bardzo wysokie lub niskie temperatury mogą uszkodzić Twój telefon. Wystawienie ekranu smartfona na bezpośrednie światło słoneczne może spowodować jego uszkodzenie, negatywnie wpływając również na pracę baterii. Ekstremalne zimno powoduje natomiast, że niektóre części smartfona stają się sztywniejsze, pozostawiając urządzenie bardziej podatnym na uszkodzenia spowodowane uderzeniem. Jeżeli Twój telefon narażony został na ekstremalne zimno lub ciepło, przenieś go do pomieszczenia, w którym stopniowo będzie mógł powrócić do temperatury pokojowej.

Jeśli jednak nie zdążyłeś zabezpieczyć telefonu lub któryś z elementów zawiódł – polecamy nasze usługi. Wystarczy skorzystać z dostępnego na naszej stronie narzędzia do zgłaszania usterek, podać dane niezbędne do realizacji zgłoszenia i przyjazdu kuriera, a resztą zajmie się GoRepair - https://gorepair.pl/zglos-usterke#device.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)