Niewiele osób nosi przy sobie lub w ogóle posiada aparat fotograficzny jako osobne urządzenie. W większości przypadków, jeśli aparat w telefonie komórkowym z jakichś powodów przestanie działać, zostajesz pozbawiony możliwości wykonywania zdjęć.

Podczas gdy niektóre problemy wynikają z niejasnych przyczyn, będących błędami w aktualizacjach, inne jesteś w stanie zweryfikować na pierwszy rzut oka – mowa o uszkodzeniach mechanicznych. Co więc możesz zrobić, jeśli okaże się, że obiektyw aparatu w Twoim iPhonie jest pęknięty?

Pęknięty obiektyw w iPhone – czy można go naprawić?

Wszyscy uwielbiamy robić zdjęcia za pomocą naszych telefonów komórkowych. Ale jeśli korzystasz z aparatu w telefonie na co dzień, a teraz jesteś sfrustrowany, ponieważ pęknięty obiektyw ogranicza jego możliwości, pozwól nam sprawdzić, czy można go naprawić czy też wymaga wymiany na nową część.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć naprawę przedniej lub tylnej kamery telefonu komórkowego, oto kilka z nich:

  • upuściłeś telefon na na podłogę i ekran jest porysowany lub pęknięty;
  • po zrobieniu zdjęcia nic się nie dzieje;
  • kamera nie chce się uruchomić, gdy chcesz zrobić zdjęcie.

Iphone z pękniętym obiektywem

Pęknięty obiektyw może spowodować, że wykonane zdjęcia będą puste lub bardzo niewyraźne. Oprócz wypadków, takich jak upadek smartfona, zwykłe użytkowanie również może spowodować liczne rysy na obiektywie, które z czasem mogą przerodzić się w pęknięcia. W zależności od modelu telefonu, osłona obiektywu lub wymiana przedniego panelu może usunąć rozmycia. W przypadku przednich kamer wymagana jest wymiana pełnoekranowa.

Co jeśli uszkodzenia znajdują się głębiej?

Czasami może okazać się, że nie tylko zewnętrzna szybka obiektywu jest pęknięta, a uszkodzenia znajdują się również głębiej. W niektórych przypadkach aparat da się naprawić bądź zastąpić go nową częścią. Aparaty telefonów komórkowych nie nadają się jednak do samodzielnej naprawy – wymagają zestawu precyzyjnych narzędzi oraz specyfikacji producenta dla danego modelu telefonu. W takim przypadku oddanie telefonu do profesjonalnej naprawy będzie najłatwiejszym, ale również najrozsądniejszym posunięciem. Naprawa zakończy się powodzeniem, zaoszczędzi pieniądze związane z zakupem nowego telefonu oraz nerwy i czas związane z naprawą na własną rękę.

Nowe systemy operacyjne obsługują bardzo zaawansowane kamery. Podczas robienia zdjęć odkryjesz, że posiadają one swoje własne komunikaty o błędach. Gdy kamera w iPhonie się zepsuje, możesz otrzymywać takie komunikaty bądź nie. Ta sytuacja jest czymś, z czym może poradzić sobie każdy z naszych techników. Zobacz, jakie inne usterki iPhonów naprawiamy - https://gorepair.pl/serwis-iphone.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)