Kiedy klienci przychodzą do nas z uszkodzonym urządzeniem lub zgłaszają usterkę online, widzą tylko widoczne pęknięcia lub martwe piksele na ekranie swojego smartfona. Zazwyczaj nie są zaznajomieni z procesem diagnozowania urządzenia ani z tym, jak skomplikowane może być wnętrze telefonu.

Po otrzymaniu wiadomości, że należy wymienić szkło i/lub wyświetlacz LCD, wielu klientów nie zdaje sobie sprawy z różnic między tymi dwiema częściami.

W dzisiejszym artykule chcemy przybliżyć Wam różnice polegające na wymianie szybki w telefonie komórkowym a wymianie całego wyświetlacza. Nie pozostaje nam więc nic innego, aby zaprosić do lektury!

Wymiana szybki w telefonie

Szybka - nazywana również szkłem - to prawdopodobnie najczęściej naprawiana część urządzenia w każdym serwisie. Przed pojawieniem się pierwszego iPhone'a większość telefonów miała ekran wykonany z tworzywa sztucznego lub akrylu, ale nie były odporne na zarysowania i nie były praktyczne, jeśli chodzi o użytkowanie za pomocą dotyku. Apple wybrał więc szklany wyświetlacz, ponieważ był materiałem odpornym na zarysowania oraz szlachetniejszym niż wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Gdy szkło twojego smartfona lub innego urządzenia mobilnego pęknie, łatwo będzie to dostrzec gołym okiem. Pęknięcia i oderwanie fragmentów ekranu oraz pojawiająca się pajęczynka utrudnią lub uniemożliwią korzystanie z ekranu dotykowego. Jeśli mimo pęknięć nadal możesz korzystać z telefonu, problem tkwi zwykle w szkle. Jednak jeśli ekran dotykowy nie reaguje, uszkodzony może być również wyświetlacz LCD.

Wymiana wyświetlacza LCD

Wyświetlacz LCD w smartfonie to w zasadzie ta sama technologia, o której na pewno słyszałeś w ekranach telewizorów. LCD to warstwy materiałów, takich jak plastik, polimery i szkło, ułożone jedna na drugiej. Każda warstwa służy jednemu celowi, ale warstwy podstawowe są zbudowane w celu stworzenia jednolitego, białego obrazu i czystego światła, którego zadaniem jest podświetlenie urządzenia. To światło jest następnie filtrowane w celu utworzenia obrazu. Gdy warstwy wyświetlacza LCD zostaną uszkodzone, może być trudno zauważyć ten fakt błyskawicznie.

Oznakami takiego uszkodzenia stają się ciemne plamy na wyświetlaczu oraz brak odpowiedzi na dotyk.

Diagnozowanie uszkodzenia w serwisie

Szklany panel dotykowy oraz wyświetlacz LCD współpracują ze sobą nie tylko w celach ochronnych, ale również po to, aby umożliwić prawidłowe działanie telefonu. Kiedy nie jesteś pewien, który z elementów został uszkodzony, powinieneś pozostawić ten problem specjalistom. Zaczniemy od przeprowadzenia ogólnej diagnostyki, aby zlokalizować problem. W momencie jego poznania skontaktujemy się z tobą, aby omówić szczegóły naprawy i wycenić koszty.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)