Upadł Ci telefon? A może nosiłeś go w kieszeni z ostrymi przedmiotami, takimi jak klucze? Ktoś Cię potrącił i Twój smartfon rozpadł się na części? Jakakolwiek była przyczyna, skutki tych wydarzeń potrafią być przykre. Porysowany, rozbity, a czasem i pęknięty ekran telefonu to prawdziwa zmora wszystkich użytkowników tych urządzeń. Co więcej, to najczęstsze uszkodzenia, jakim telefony ulegają. Ważne, aby sprawnie sobie z nimi poradzić.

Uszkodzenia szybki w smartfonach

Bez wątpienia szybka to najdelikatniejszy element w smartfonie, a przez to najbardziej podatny na uszkodzenia mechaniczne. Zwłaszcza wówczas, gdy nie nosimy telefonu w pokrowcu, nierzadko dochodzi do sytuacji, gdy gadżet wyślizgnie nam się z rąk i upadnie na twardą powierzchnię. Pierwszym i najczęstszym skutkiem tej sytuacji jest porysowana bądź pęknięta szybka. Na szczęście w przypadku solidnych modeli Samsunga zewnętrzne uszkodzenie to jedyne, z jakim mamy do czynienia.

Często nie ma potrzeby przeprowadzania zaawansowanej naprawy ani – tym bardziej – kupna nowego telefonu. W zdecydowanej większości przypadków wystarczająca jest wymiana szybki – Samsung J5, J7, S6 EDGE, S7 EDGE czy S8 PLUS to przykłady modeli, w których najczęściej dochodzi do tego typu usterek. Bywa też, że defekt w Samsungu nie jest tak duży, by wymagał wymiany całej szybki – w takiej sytuacji stosuje się refabrykację. Idzie ona zawsze w parze z dokładnym oczyszczeniem wyświetlacza w specjalnej komorze bezpyłowej oraz z poddaniem ekranu wysokiemu ciśnieniu, tak, aby ponowny montaż nie pozostawił śladów naprawy. Innowacje firm produkujących smartfony wymuszają innowacyjność technologiczną i na serwisach pogwarancyjnych.

Błyskawiczna wymiana szybki Samsunga

W dzisiejszych czasach korzystanie z osobistych telefonów jest czynnością na porządku dziennym. Wielu z nas nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez tego akcesorium. Z tego powodu każda usterka, powodująca, że smartfona należy oddać do serwisu, wywołuje w użytkowniku niezadowolenie. Przy wyborze firmy, której zlecisz naprawę, kieruj się zatem czasem realizacji usługi.