Czy wiedzieliście, że koszt ekranu smartfona to niejednokrotnie 35% ceny urządzenia? Dlatego tak ważne jest, aby skutecznie go chronić.

Obecnie prawie wszystkie telefony komórkowe wyposażone są w szkło Gorilla Glass – odporne na drobne zarysowania. Samo szkło jednak nie wystarczy. Dodatkowa ochrona przed głębszymi zarysowaniami i uszkodzeniami okazuje się niezbędna, aby jak najdłużej utrzymać urządzenie w najlepszej formie.

Czy Gorilla Glass naprawdę potrzebuje dodatkowego zabezpieczenia?

Szkło Gorilla Glass wyprodukowane przez międzynarodową firmę technologiczną Corning jest wzmocnione chemicznie. Zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było cienkie, lekkie i odporne na uszkodzenia. Dzięki temu idealnie nadaje się do zamontowania w smartfonach. Ekran, mimo że w porównaniu do swoich poprzedników jest bardziej odporny na stłuczenie, nadal nie gwarantuje odporności na ścieranie.

Wskazówka numer 1: korzystaj z akcesoriów ochronnych

Osłona ekranu to cienki kawałek materiału, który bezpiecznie przylega do powierzchni. Jego głównym zadaniem jest nie tylko ochrona przed zarysowaniem, ale również zadrapaniami a nawet pęknięciem. Wybierając osłonę ekranu, szczególną uwagę zwróć na te ze szkła hartowanego. Są odporne na uszkodzenia ostrymi przedmiotami, absorbują wstrząsy podczas upadku, chroniąc i utrzymując wyświetlacz w nienaruszonym stanie. Szklane ochraniacze zazwyczaj mają grubość około 0,3–0,5 mm, podczas gdy plastikowe jedynie 0,1 mm.

Wskazówka numer 2: zwróć uwagę na to, w jaki sposób przechowujesz telefon

Jeśli zawsze chcesz mieć telefon przy sobie, pamiętaj, aby nosić go w kieszeni, w której nie znajdują się inne przedmioty. Wiele osób o tym zapomina, przechowując aparat wraz z kluczami czy kartami, tym samym narażając sprzęt na liczne zarysowania. Jeżeli natomiast przechowujesz telefon w torebce lub plecaku, zadbaj o to, aby znajdował się w osobnej przegrodzie. Pamiętaj o tym, aby pozbyć się ewentualnych zanieczyszczeń pozostawionych w przegrodach.

Odkładając telefon lub ładując go, pamiętaj, aby nie kłaść go ekranem do powierzchni. Niestety, nawet drobinki kurzu i piasku są w stanie wyrządzić mikrouszkodzenia, które będą pogłębiać się wraz z upływem czasu.

Wskazówka numer 3: regularnie czyść ekran i obudowę telefonu

Co najmniej raz w tygodniu przecieraj telefon ściereczką z mikrofibry. Wyjmij aparat z etui i dokładnie przetrzyj ekran, a następnie obudowę. Jeśli będziesz robić to regularnie, usuniesz brud i zanieczyszczenia, zanim zdążą spowodować zarysowania.

Nie zapominaj również o regularnym czyszczeniu etui. Co najmniej raz w miesiącu należy umyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do naczyń, a następnie dokładnie osuszyć. Etui świetnie nadaje się do ochrony telefonu, jednak gromadzi zanieczyszczenia. Jeśli od czasu do czasu poświęcisz mu chwilę uwagi, nie będziesz musiał przejmować się rysami na telefonie.

Porysowany ekran telefonu? Mamy na to sposób

Nie stosowałeś środków zapobiegawczych i ekran Twojego telefonu ma nieestetyczne rysy? Nie jest to problemem nie do rozwiązania. Profesjonalny serwis precyzyjnie oceni stan techniczny ekranu i zaproponuje wymianę na nowy. Dzięki interwencji telefon zyska nie tylko nowy ekran, ale również bezpieczeństwo użytkowania.

14 komentarzy

 1. 2024-02-29

  jgnCGqsplZHWe

  BrUdTmzQpj

 2. 2024-03-07

  MKmfzBox

  DQAZOWszMti

 3. 2024-03-07

  AgVjfTEYpJ

  fStXBobjWyRO

 4. 2024-03-11

  XfWqpsVJMTG

  MVTdimJjGKrQhuE

 5. 2024-03-13

  tnzMyFhBclPIkg

  aFMQTKnviLxJW

 6. 2024-03-16

  XfoNPjUqHMIVa

  KSNWHlYIeBTnXD

 7. 2024-03-17

  cEGOCrpBq

  CZpMFfhlExA

 8. 2024-03-18

  ykrWbvLoMic

  schxXOfPUitp

 9. 2024-03-22

  fZpyWqMIE

  BLFAidJXawsDT

 10. 2024-03-25

  UKJltLEfu

  wosvDGQm

 11. 2024-03-25

  jenMAIRtKrLoyp

  swkiFAlK

 12. 2024-04-03

  vmRiXqFBWTMZU

  aNDFVHUlfm

 13. 2024-04-06

  HQWqdtavfYIF

  ZwGaUgAmSDLif

 14. 2024-04-14

  WhkLsTBGaQzEY

  XFfVhTiLW

Leave A Reply