Po zakupie iPhone'a w konkurencyjnej cenie - najczęściej na portalach aukcyjnych - można zastanawiać się nad jego historią. Czy to faktycznie nowe urządzenie, czy raczej takie, które zostało przed sprzedażą odnowione? Na szczęście łatwo to sprawdzić i dziś podpowiadamy, jak zrobić to krok po kroku.

Jak ustalić, czy iPhone jest nowy, odnowiony, wymieniony lub spersonalizowany przez Apple?

Samodzielnie możesz odszyfrować kod modelu urządzenia, aby określić jego pierwotny stan. W jaki sposób to zrobić?
Otwórz aplikację „Ustawienia” w telefonie, przejdź do „Ogólne”, a następnie do „Informacje”. Znajdź „Model” i odczytaj jego identyfikator. Pierwszy znak poinformuje Cię, czy urządzenie jest nowe, odnowione, wymienione czy spersonalizowane:

  • M - oznacza urządzenie fabrycznie nowe, to znaczy, że telefon został zakupiony jako nowe urządzenie;
  • F - to urządzenie odnowione, co w praktyce oznacza, że telefon był wcześniej użytkowany, jednak został poddany certyfikowanej odnowie;
  • N - urządzenie zastępcze, co oznacza, że pierwotnie zakupione urządzenie zostało zastąpione przez model, który trzymasz w ręce, prawdopodobnie w wyniku zgłoszenia serwisowego Apple;
  • P - telefon zakupiony został jako nowy, jednak został spersonalizowany za pomocą niestandardowej opcji grawerowania laserowego, którą oferuje Apple.

Jeśli okaże się, że telefon został odnowiony, nie musi być to powodem do niepokoju. Poniżej przeczytasz dlaczego.

Czy odnowiony telefon może być gorszy?

Jeżeli urządzenie zostało odnowione przez profesjonalistów, nie powinieneś się o nic martwić - oczywiście, jeśli przed zakupem było jasne, że nie otrzymujesz zupełnie nowego telefonu. Apple poddaje swoje produkty certyfikowanej odnowie, która sprawia, że urządzenie staje się jak "prosto z salonu". Każdy model poddany jest dokładnemu oczyszczeniu, a w razie potrzeby wymieniane są uszkodzone części, bateria, a nawet obudowa zewnętrzna. Jeśli więc rozważasz zakup używanego lub odnowionego iPhone'a - druga opcja będzie korzystniejsza. Masz bowiem pewność, że części użyte do jego odnowy są fabrycznie oryginalne.

W jaki sposób można poddać swojego iPhone'a odnowie?

Każdy z telefonów poddawanych odnowieniu przechodzi rygorystyczny proces składający się z kilku kroków:

  • czyszczenia danych - dokładnego usuwania danych pozostawionych przez poprzednich właścicieli oraz przywrócenia oryginalnych ustawień fabrycznych;
  • oceny stanu technicznego - wykonania testów diagnostycznych oraz wymiany poszczególnych komponentów;
  • odnowy obudowy - polegającej na eliminacji zewnętrznych śladów użytkowania;
  • przygotowaniu do sprzedaży - pakowaniu oraz foliowaniu.

GoRepair jako niezależny dostawca usług serwisowych Apple oferuje odnowę telefonów, z której skorzystać może każdy. Zabieg ten nie tylko doskonale wpisuje się w trendy ekologiczne, ale również - na przestrzeni ostatnich lat - zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród osób prywatnych, jak i firm, cyklicznie wymieniających telefony.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)