Co jeśli okaże się, że przednia kamera zepsuła się w najbardziej nieoczekiwanym momencie? Może być to odrobinę frustrujące, ale nie obawiaj się. Jeśli Twój aparat zawiódł lub kamera została uszkodzona, rozwiązanie problemu może być łatwiejsze niż myślisz.

Mając świetnej jakości aparaty w smartfonach, prawie zupełnie zrezygnowaliśmy z zabierania w podróż klasycznych aparatów fotograficznych. Korzystamy z naszych telefonów, aby robić zdjęcia w każdym momencie: podczas ważnych uroczystości, niezapomnianych wypraw lub spotkań z przyjaciółmi. Co jeśli okaże się, że przednia kamera zepsuła się w najbardziej nieoczekiwanym momencie? Może być to odrobinę frustrujące, ale nie obawiaj się. Jeśli Twój aparat zawiódł lub kamera została uszkodzona, rozwiązanie problemu może być łatwiejsze niż myślisz.

Spróbuj przywrócić działanie przedniej kamery za pomocą miękkiego resetu

Jeśli przednia kamera nie ma widocznych uszkodzeń, możesz najpierw samodzielnie spróbować rozwiązać problemy z aparatem. Miękki reset lub wymuszenie ponownego uruchomienia mogą być tym, czego potrzebuje Twój telefon, aby uruchomić przednią kamerę. Aby to zrobić, przytrzymaj przycisk zasilania przez około dziesięć sekund, aż urządzenie się wyłączy. Po ponownym włączeniu telefonu sprawdź, czy aparat działa prawidłowo.

Usuń pamięć podręczną aplikacji aparat

Jeśli miękki reset nie rozwiąże problemu, spróbuj usunąć pamięć podręczną aparatu i zapisane dane. Otwórz ustawienia i wybierz "aplikacje". Wejdź w aplikację aparatu, a następnie kliknij „wymuś zatrzymanie”. Przejdź do menu przechowywania, dotknij "wyczyść pamięć podręczną", a następnie wyczyść dane. Jest to powszechne działanie, które możesz wykonać samodzielnie.

Zaktualizuj aplikacje zainstalowaną w telefonie

Jeśli przednia kamera nadal nie chce działać, problem może leżeć w zapleczu aplikacji aparatu. Upewnij się, że wszystkie aplikacje zainstalowane w telefonie są aktualne. Po zaktualizowaniu sprawdź, czy kamera działa bez żadnych komplikacji.

Mechaniczne uszkodzenie przedniej kamery - czy naprawa jest możliwa?

Jeśli kamera nie ma widocznych uszkodzeń, możesz wykorzystać powyższe sposoby, aby przywrócić jej działanie. Jeśli jednak Twój telefon posiada widoczny defekt, nie naprawiaj go samodzielnie. Zespół techników GoRepair szybko i precyzyjnie oceni stan techniczny kamery, zajmie się jej naprawą lub - w razie konieczności - wymianą. Odwiedź nas stacjonarnie w naszym serwisie w Krakowie lub zgłoś usterkę za pomocą formularza na naszej stronie internetowej. Kurier odbierze od Ciebie uszkodzony sprzęt, a my zajmiemy się diagnostyką. Skonsultujemy z Tobą rozwiązanie proponowane przez naszych specjalistów i wspólnie zdecydujemy o możliwej naprawie lub wymianie uszkodzonego elementu. Zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)