Kiedy zdarzy się nieszczęście, a telefon wyślizgnie się z rąk i zderzy z twardym podłożem, szkody mogą uniemożliwić dalsze korzystanie z urządzenia. Może okazać się, że port ładowania jest uszkodzony, ekran LCD rozlany lub szkło całkowicie się potłucze.

Będziesz musiał wtedy pomyśleć o naprawieniu telefonu, żeby móc z powrotem z niego korzystać. Kiedy oddasz telefon do serwisu, prawdopodobnie będziesz mieć możliwość wymiany uszkodzonej części na oryginalną bądź jej zamiennik. Przed podjęciem decyzji zachęcamy do przeczytania naszego artykułu, w którym mówimy o plusach i minusach wyboru zamienników.

Oryginalne części do telefonów, OEM oraz zamienniki – co wybrać?

Akcesoria do telefonów OEM to oryginalny produkt pochodzący od producenta telefonu komórkowego. Części OEM plasują się zazwyczaj na średniej półce cenowej – oznacza to, że są sporo tańsze niż pełnowartościowe części oryginalne i nieco droższe od zamienników. Czym w takim razie różnią się od pełnowartościowych części zamiennych? Są to części o trochę niższej jakości, jednak nie nadwyrężają portfeli klientów. Ich niepodważalną zaletą jest to, że są objęte gwarancją producenta oraz dobrze spisują się podczas użytkowania.

Zamienniki natomiast to najtańsza opcja, aby przywrócić telefon do pełnej sprawności, która ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Na pewno niepodważalnym argumentem przeważającym na korzyść tej opcji jest jej najniższa cena. Minusem jednak może okazać się gorsza jakość wymienionej części. Jeżeli jest to np. wyświetlacz, użytkownikowi ciężej będzie przestawić się na jego niższą jakość. W przypadku części zamiennych może okazać się, że nie są one objęte gwarancją, dlatego w takim wypadku najlepiej będzie dokonać naprawy w serwisie, który takiej gwarancji udziela.

Części oryginalne to najdroższa z trzech dostępnych opcji. Jeśli jednak zależy nam, aby telefon był w doskonałym stanie, należy rozważyć właśnie wybór tej ostatniej.

Naprawa smartfona i wymiana części – jakie kroki podjąć?

Zastanawiasz się, która z tych trzech opcji będzie dla Ciebie najlepsza? Nie musisz sam podejmować decyzji – skontaktuj się z profesjonalnym serwisem który oceni szkody które powstały w twoim telefonie i zaproponuje rozwiązanie problemu z częściami oryginalnymi lub dobrej jakości zamiennikami. Sam ocenisz różnicę i przekonasz się, jaką inwestycję chcesz podjąć. Możesz liczyć również na rekomendację, czy w tym wypadku lepiej sprawdzi się oryginał, OEM czy część zamienna.

Leave A Reply