Telefony komórkowe towarzyszą nam każdego dnia, w sytuacjach codziennych i tych bardziej ekstremalnych. Smartfony zabieramy ze sobą do pracy, na zakupy, w podróż, na trening – coraz częściej zastępują nam inne urządzenia.

Telefony mobilne mają coraz większe możliwości i coraz trudniej jest wyobrazić sobie życie bez nich. Nowoczesne aparaty telefoniczne mają wiele zalet, ale nie są pozbawione wad – jedną z nich jest podatność smartfonów na uszkodzenia. Nawet przy zachowaniu dużej ostrożności może przydarzyć się wypadek, który uniemożliwi korzystanie z urządzenia. Naprawa uszkodzonego telefonu komórkowego często okazuje się czasochłonna i kosztowna, dlatego wielu użytkowników decyduje się zainwestować w ochronę aparatu. Jednym ze sposobów, który ma pomóc uniknąć uszkodzenia telefonu, jest specjalne etui. Czy ta metoda jest skuteczna?

Rodzaje etui ochronnych

Na rynku znajdziemy duży wybór różnych etui, których celem jest ochrona telefonu. Wśród nich na przykład zamykane futerały, tak zwane „plecki”, osłaniające tył urządzenia oraz bumpery, czyli ochraniacze montowane na narożnikach telefonu. Zamykany pokrowiec można uznać za najbardziej skuteczny, jednak rozmiary takich etui często zniechęcają użytkowników. Osłona montowana z tyłu smartfona lub na jego krawędziach nie jest tak solidna, jednak jest w stanie przejąć część uderzenia i w ten sposób ochronić ekran. „Plecki” nie wpływają też na rozmiar urządzenia.

Z jakiego materiału?

Duże znaczenie ma tworzywo, z którego zostało wykonane etui. Modele wykonane z cienkiego plastiku lub eleganckiej skóry to przede wszystkim ozdoba, a w razie upadku nie stanowią skutecznej ochrony telefonu. Lepszym wyborem jest pokrowiec wykonany z silikonu. Gruby silikon jest w stanie w dużym stopniu zniwelować siłę uderzenia. Najbardziej wytrzymałe są pokrowce zrobione z włókna węglowego lub poliwęglanu. Są one stosunkowo drogie, musimy więc zdecydować, ile chcemy zainwestować w ochronę smartfona.

Trzeba mieć przy tym na uwadze, że żadne z tych rozwiązań nie gwarantuje całkowitego bezpieczeństwa. Znaczenie ma wiele czynników, takich jak na przykład wysokość, z jakiej upadł telefon lub rodzaj powierzchni. Czy w związku z tym warto kupić etui? Każdy sposób na ochronę urządzenia pozwoli choć w pewnym stopniu zmniejszyć ryzyko uszkodzenia. Dobrej jakości szkło hartowane i pokrowiec nie ochronią telefonu komórkowego we wszystkich sytuacjach, ale często okazują się skuteczne. Są one też dobrym zabezpieczeniem, gdy często nosimy telefon „luzem” w torbie lub plecaku – ochronią urządzenie przed drobnymi zarysowaniami.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)