Aktualizacja systemu iOS jest na ogół łatwa, ale istnieje kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak. Być może twój znajomy zainstalował już najnowszą wersję iOS, a ty nadal nie widzisz jej jako opcji w aktualizacji oprogramowania. Może próbowałeś zaktualizować iOS, ale niespodziewanie telefon odmówił instalacji, a może utknął podczas jej trwania?

Aktualizacja systemu iOS jest na ogół łatwa, ale istnieje kilka rzeczy, które mogą pójść nie tak. Być może twój znajomy zainstalował już najnowszą wersję iOS, a ty nadal nie widzisz jej jako opcji w aktualizacji oprogramowania. Może próbowałeś zaktualizować iOS, ale niespodziewanie telefon odmówił instalacji, a może utknął podczas jej trwania? W tym artykule przyjrzymy się najczęstszym problemom, jakie napotykają użytkownicy podczas aktualizacji swoich iPhone’ów.

Najczęstszy błąd – „aktualizacja oprogramowania nie powiodła się”

Aktualizacje iPhona to najbardziej wyczekiwany moment przez użytkowników telefonów od Apple. Aktualizacje iOS nie tylko wprowadzają szereg nowych funkcji i naprawiają wszelkie błędy w poprzedniej wersji, ale także zwiększają bezpieczeństwo urządzenia. Może istnieć jednak kilka powodów, dla których podczas instalowania aktualizacji otrzymujemy komunikat „aktualizacja oprogramowania nie powiodła się”. Są to m.in.:

 • brak wystarczającej ilości miejsca na urządzeniu;
 • problemy połączenia z serwerem aktualizacji Apple;
 • problemy z połączeniem sieciowym;
 • wyłączenie telefonu podczas procesu aktualizacji

Brak wystarczającej ilości miejsca na nową aktualizację w twoim telefonie

Brak wystarczającej ilości miejsca to jeden z najczęściej spotykanych problemów podczas pobierania najnowszej aktualizacji oprogramowania. Podczas pobierania oprogramowanie spróbuje zwolnić miejsce w urządzeniu, prosząc cię o usunięcie zbędnych aplikacji lub danych. Jeśli to nie przyniesie pożądanego skutku, możesz podpiąć urządzenie do komputera i spróbować go w ten sposób zaktualizować.

Pobieranie aktualizacji zabiera bardzo dużo czasu

Aby zaktualizować urządzenie, niezbędne jest stabilne połączenie z internetem. Czas potrzebny do pobrania aktualizacji różni się w zależności od rodzaju aktualizacji, rozmiaru oraz stabilności i szybkości łącza internetowego. Powinieneś pamiętać, że podczas instalowania aktualizacji należy unikać pobierania innych treści z internetu, a tym samym nie obciążać łącza Wi-Fi, jeśli jest to możliwe. To znacznie przyspieszy proces pobierania i instalacji aktualizacji.

Problemy połączenia z serwerem aktualizacji Apple

Jeśli na ekranie twojego telefonu pojawi się komunikat „Nie można sprawdzić dostępności uaktualnień. Wystąpił błąd podczas sprawdzania dostępności uaktualnień oprogramowania” ,odczekaj kilka minut i ponownie spróbuj uaktualnić urządzenie. Jeśli próba kolejny raz się nie powiedzie, spróbuj podjąć się aktualizacji przy pomocy innej sieci lub za pomocą podłączenia telefonu do komputera.

Ręczna aktualizacja polega na podpięciu iPhona do komputera Mac. Następnie należy otworzyć Findera i włączyć aplikację iTunes. Kolejnym krokiem jest odszukanie urządzenia na komputerze. Kiedy telefon jest już podpięty i widoczny na komputerze, klikamy opcję „ogólne” lub „ustawienia” oraz „sprawdź dostępność uaktualnienia”. Klikamy w „pobierz i uaktualnij”. Ta prosta czynność jest alternatywą do aktualizacji na telefonie.

Podsumowanie

Aktualizacje iOS są ważne i nie powinniśmy ich ignorować, aby uniknąć późniejszych problemów technicznych z naszymi telefonami. Za każdym razem, gdy napotkasz błędy w aktualizacji systemu iOS lub będziesz mieć problem z jego instalacją, nie wahaj się zgłosić do serwisu Apple.

1 Comment

 1. 2024-03-22

  RobertBar

  Hello dear friend, I would like to offer placement of your link (or links) on different platforms of the internet such as: forums, blogs, comments and much more. . .

  Increase your Visibility Boost Your Seo Rank – Get Organic Traffic From Google. Ranking in Google isn’t hard. All you need is a healthy number of backlinks from referring domains that have authority and trust in Google’s eyes.

  This Backlinks Service Benefits:

  1. Easily get Google rankings

  2. Get a lot of traffic from Google

  3. You can earn from the website in different ways

  4. Increase Domain Authority (DA)

  Quality guaranteed !

  PRICE – 20$

  WebSite – https://goo.su/ZUHZ

Leave A Reply