iPhone to wyjątkowy typ telefonu komórkowego. Od innych dostępnych na rynku urządzeń różni go system operacyjny. Telefony tego rodzaju obsługują system iOS, a nie - popularnego w innych modelach - Androida.

Pierwsza generacja iPhone'ów została zaprezentowana przez firmę Apple w 2007 roku. Od tego czasu na rynku pojawiają się kolejne, nieustannie udoskonalane technologicznie generacje smartfonów, które zyskują nowe funkcjonalności i rozwijają dobrze znane rozwiązania. Współczesne smartfony marki Apple są wyposażone między innymi w ekran dotykowy, czytnik linii papilarnych oraz aparat cyfrowy iSight. iPhone jest bardzo ceniony przez duże grono użytkowników, którzy preferują rozwiązania zaproponowane przez Apple i nie chcą korzystać z Androida.
Zakup telefonu iPhone, nawet modelu używanego, to spory wydatek. Niestety, tak jak w przypadku każdego urządzenia, użytkownicy muszą być przygotowani na problemy i usterki. Posiadacze telefonów komórkowych Apple, przede wszystkim urządzenia generacji 5, ale również nowszych, mogą mieć do czynienia z wypadającym, odstającym ekranem w aparacie. Jest to problem estetyczny, ale przede wszystkim użytkowy. Pojawia się niebezpieczeństwo uszkodzenia telefonu komórkowego.

Dlaczego ekran iPhone wypada i jak postąpić w takiej sytuacji?

Przyczyną problemu może być na przykład odklejenie się szyby od ramki. Usterka bardzo często występuje w uszkodzonych modelach lub urządzeniach, w których został wymieniony wyświetlacz LCD. Na początku szybka zaczyna „odstawać” po bokach. Na kolejnym etapie klej przestaje działać w górnej części wyświetlacza. Użytkownicy iPhonów powinni być czujni, ponieważ dalsze odklejanie szybki może doprowadzić do uszkodzenia taśm LCD w górnej części ekranu. Uszkodzony w ten sposób telefon należy jak najszybciej oddać do specjalistycznego serwisu, aby nie dopuścić do dalszych problemów i całkowitej awarii wyświetlacza.

Zdarzają się także przypadki dotyczące jednego z nowszych modeli urządzeń Apple, a dokładniej – iPhone'a 8 Plus. Problem pojawia się podczas ładowania telefonu komórkowego. Najbardziej prawdopodobną przyczyną takiej awarii jest wadliwa budowa baterii. W trakcie ładowania akumulator powiększa się i wypycha ekran na zewnątrz. Powoduje to wypadanie wyświetlacza z ramki. W tej sytuacji trzeba przerwać używanie telefonu komórkowego i zgłosić usterkę producentowi. Podobnie należy postąpić w przypadku nowego urządzenia, na które posiadamy gwarancję – prawdopodobnie wadliwy smartfon zostanie wymieniony na nowy produkt. Pomocą służymy także w GoRepair - specjalizujemy się w uszkodzeniach produktów marki Apple.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)