Dla większości z nas smartfon stał się podstawowym sprzętem do robienia zdjęć. Jeśli więc nagle okazuje się, że nie działa, mało prawdopodobne, że mamy wówczas przy sobie lustrzankę, która uratuje sytuację. Dlatego jeśli chcesz robić zdjęcia lub nagrywać filmy, musisz jak najszybciej przywrócić pełną sprawność iPhone'a. Na szczęście, w większości przypadków, powinno potrwać to zaledwie kilka minut. 

Dlaczego aparat w iPhonie nie działa i jak naprawić ten problem?

Jeśli po włączeniu aparatu sprzęt działa z opóźnieniem lub widzisz czarny ekran, na początku powinieneś sprawdzić, czy problem nie tkwi w samej aplikacji.

  1. Upewnij się, że nic nie blokuje obiektywu aparatu. Etui mogło zostać założone nieprawidłowo lub coś mogło przykleić się do tylnej części telefonu.
  2. W aplikacji Aparat przełączaj się między przednim i tylnym podglądem, aby sprawdzić, czy oba zawiodły. Aby to zrobić, dotknij ikony obracania aparatu po prawej stronie ekranu. Jeśli działa tylko jedna kamera, może to oznaczać problem ze sprzętem.
  3. Uruchom ponownie aplikację Aparat. Następnie zamknij aplikację i wyłącz iPhone'a, przytrzymując przycisk. Odczekaj 30 sekund, zanim ponownie włączysz sprzęt. Jeśli to nie zadziała, wymuś ponowne uruchomienie iPhone'a.

Zdjęcia są rozmazane lub nieostre

Jeśli aparat zadziałał, jednak zdjęcia są rozmyte lub nieostre, wypróbuj poniższe rozwiązania:

  1. Upewnij się, że obiektyw aparatu z przodu i z tyłu jest czysty. Zetrzyj smugi i odciski palców suchą ściereczką z mikrofibry. Jeśli zauważysz brud lub zanieczyszczenia za szybą, oddaj telefon do autoryzowanego serwisu w celu wyczyszczenia.
  2. Usuń wszelkie metalowe lub magnetyczne elementy znajdujące się w etui, które mogą zakłócać optyczną stabilizację obrazu.
  3. Jeśli aplikacja Aparat wyświetla komunikat "Blokada AE/AF" u góry ekranu, ponownie włącz automatyczne ustawianie ostrości. Fokus mógł zostać przypadkowo zablokowany przez dotknięcie i przytrzymanie aplikacji Aparat.

Brak aplikacji lub powolne działanie

Jeśli nie możesz znaleźć aplikacji Aparat na ekranie głównym lub jeśli zawiesza się podczas przełączania między aparatami, może to być spowodowane ograniczeniami Twojego iPhone'a. Dobrym pomysłem jest wypróbowanie ogólnych wskazówek dotyczących, rozwiązywania problemów z oprogramowaniem.

  1. Zamknij wszystkie aplikacje na swoim iPhonie.
  2. Uruchom ponownie urządzenie.
  3. Zahttps://developers.google.com/u/me?utm_source=developers.google.comktualizuj iOS, przechodząc do Ustawienia → Ogólne → Aktualizacja oprogramowania. Wybierz kolejno opcje Ustawienia → Ogólne → Resetuj → Resetuj wszystkie ustawienia. Nie spowoduje to usunięcia żadnych treści - takich jak zdjęcia lub aplikacje - ale zresetuje wszystkie ustawienia iPhone'a. Na koniec przywróć ustawienia fabryczne iPhone'a i skonfiguruj go jako nowe urządzenie. Spowoduje to wymazanie wszystkiego, jednak powinno rozwiązać problemy z oprogramowaniem, które uniemożliwia działanie aparatu.

Problemy związane ze sprzętem

Jeśli wypróbowałeś powyższe opcje, a przednia lub tylna kamera nadal nie działają, głównym problemem może okazać się sprzęt. Zespół techników GoRepair szybko i trafnie oceni stan techniczny telefonu, lokalizując przyczynę usterki. Jako niezależny dostawca usług serwisowych Apple, posiadamy szeroką wiedzę na temat sprzętu tego producenta, dającą możliwość stawiania precyzyjnej diagnozy oraz późniejszej naprawy Iphone'ów z użyciem oryginalnych części.

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)