Większość użytkowników iPhone'ów intensywnie korzysta ze swoich urządzeń w ciągu całego dnia, co skutkuje koniecznością codziennego ładowania baterii. Co zrobić, gdy nagle pojawią się problemy z ładowaniem sprzętu?

Problemy ze złączem lightning w iPhone. Jak rozwiązać ten problem?

Większość użytkowników iPhone'ów intensywnie korzysta ze swoich urządzeń w ciągu całego dnia, co skutkuje koniecznością codziennego ładowania baterii. Co zrobić, gdy nagle pojawią się problemy z ładowaniem sprzętu? Przyczyn tego niekorzystnego zjawiska może być wiele, zatem nie ma uniwersalnego sposobu na rozwiązanie problemu. W zależności od tego, czy źródło kłopotów tkwi w problemach z baterią, wejściem ładowania czy samą ładowarką, należy zastosować odmienną strategię działania. Dlatego tak ważne jest, by znaleźć pierwotną przyczynę awarii. W artykule bierzemy pod lupę sytuację, gdy za problemy z ładowaniem iPhone odpowiada awaria złącza lightning.

Problem z ładowaniem w iPhone - co zrobić, gdy telefon nie chce się ładować?

Zanim odpowiemy na pytanie, co zrobić, gdy iPhone się nie ładuje, zróbmy krótki przegląd możliwych źródeł tego problemu. Pierwsze oznaki kłopotów z ładowaniem sprzętu mogą być różne: czasem jest to po prostu wolne ładowanie telefonu, innym razem iPhone podłączony do ładowarki nie ładuje się w ogóle. Niekiedy iPhone nie chce się ładować, bo telefon nie wykrywa ładowarki, a w części przypadków iPhone wykrywa ładowarkę, ale się nie ładuje. 

Gdy telefon widzi ładowarkę, ale nie ładuje baterii, warto jest przyjrzeć się bliżej gniazdu wejścia ładowarki oraz samemu kablowi ładowania, gdyż to najpewniej któryś z tych elementów uległ awarii. Natomiast, gdy iPhone pokazuje, że się ładuje, a bateria wcale się nie ładuje lub jej poziom naładowania wzrasta bardzo wolno, może to wskazywać na problem z zepsutym akumulatorem. 

Jeśli nie potrafisz odpowiednio zdiagnozować przyczyny kłopotów z ładowaniem sprzętu, warto skorzystać z usług autoryzowanego serwisu iPhone. Zaufaj specjalistom z GoRepair, którzy nie tylko znajdą źródło problemu, ale również zaproponują najlepsze rozwiązanie. W zakresie usług świadczonych przez GoRepair znajdziesz zarówno prace związane z czyszczeniem, naprawą, jak i wymianą komponentów odpowiedzialnych za sprawne działanie systemu ładowania w telefonach marki Apple. Dzięki obsłudze zgłoszeń w systemie wysyłkowym z usług serwisowych salonu GoRepair można korzystać z każdego miejsca w Polsce. 

Jakie wejście ładowania ma iPhone? Wszystko, co musisz wiedzieć o złączu lightning

Jeśli jesteś użytkownikiem urządzenia iPhone, powinieneś wiedzieć, jak wygląda kabel i port ładowania lightning telefonów Apple oraz czym charakteryzuje się popularny kabel do ładowania z końcówką do iPhone'a. 

Wtyk lightning w iPhonie został wprowadzony w 2012 roku, kiedy do sklepów trafił iPhone 5. Wcześniej ładowanie w telefonach marki Apple obsługiwane było przez wejścia trzydziestopinowe, o których teraz mało kto już pamięta. Użytkownicy od razu pokochali nowy kabel do ładowarki iPhone z końcówką dostosowaną do wejścia lightning. Największymi zaletami nowego rozwiązania okazały się nieduże wymiary wtyczki, a przede wszystkim jej dwustronność, dzięki czemu posiadacze oryginalnych ładowarek iPhone zaczęli podłączać telefony do ładowania w dużo łatwiejszy sposób niż wcześniej. Dzięki symetryczności wtyczki wyeliminowany został problem częstych uszkodzeń portu ładowania spowodowany wkładaniem końcówki kabla do wejścia nieodpowiednią stroną.

Mimo wielu zalet złącza typu lightning to rozwiązanie posiada również kilka wad. W porównaniu do stosowanego powszechnie rozwiązania USB-C, system lightning jest wolniejszy, jeśli chodzi o transfer danych między urządzeniami. Wielu użytkowników narzeka również na wysokie ceny kabli ze złączem lightning, które wynikają z monopolu firmy Apple na stosowanie tego rozwiązania.

Specyficzny typ portu w telefonach iPhone wymusza korzystanie ze specjalnych kabli nie tylko podczas ładowania sprzętu. Na rynku, dostępnych jest wiele certyfikowanych kabli lightning z drugą końcówką USB-C, które służą do łączenia telefonu iPhone z innymi urządzeniami, na przykład w celu przesyłania danych czy połączenia ze stacją dokującą.

Jak naładować iPhone'a z zepsutym wejściem ładowania?

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak naładować iPhone'a bez ładowarki, w razie awarii złącza lightning. Niestety, jeśli telefon nie obsługuje ładowania indukcyjnego, to nie ma możliwości naładowania baterii bezprzewodowo. Funkcję ładowania indukcyjnego posiadają wszystkie modele wypuszczone od 2017 roku, natomiast starsze iPhone’y ładują się tylko w tradycyjny, przewodowy sposób. Jeśli więc Twój iPhone to jeden z flagowców, które premierę miały w ostatnich latach, masz możliwość ładowania baterii, nawet jeśli złącze lightning uległo awarii.

Może się okazać, że nieprawidłowo działające wejście ładowania wcale nie jest zepsute. Jeśli przyczyna problemów z ładowaniem tkwi w zabrudzonym porcie lightning, warto dowiedzieć się, jak wyczyścić gniazdo ładowania iPhone. Delikatne usunięcie kurzu i innych drobnych zabrudzeń za pomocą miękkiej ściereczki może rozwiązać problem. Jeśli natomiast zabrudzenia są większe i ich usunięcie wymaga rozkręcenia sprzętu, zalecamy skorzystać z usługi czyszczenia portu wejścia ładowania w profesjonalnym serwisie Apple, żeby uniknąć przypadkowego uszkodzenia gniazda. 

Udostępnij
Share on Facebook Share on Google+ Share on Twitter
Tagi
Brak tagów

Skomentuj (Brak komentarzy)