Laptopy mają dużą przewagę nad „tradycyjnymi” komputerami, które trzeba ustawić na biurku i zapewnić im dostęp do energii elektrycznej. Do obsługi komputera stacjonarnego konieczne są również dodatkowe akcesoria – oprócz jednostki głównej, musimy wybrać ekran, głośniki, klawiaturę oraz myszkę.

Dzięki laptopowi możemy korzystać z komputera w każdym miejscu. Komputery mobilne mają wygodne rozmiary, są lekkie i używać możemy ich nie tylko do pracy przy biurku, ale nawet w podróży. Nie potrzebujemy także akcesoriów, ponieważ wszystkie te elementy znajdziemy bezpośrednio w laptopie (zamiast myszki mamy touchpad).

Laptopy są teraz bardzo powszechne w codziennym życiu i często nie dbamy o nie tak, jak powinniśmy. Narażone są na kurz, ale również inne zanieczyszczenia – wiele osób przy biurku na przykład je posiłki lub wykonuje makijaż, przez co na klawiaturę trafiają pyłki i okruszki. Traktowana w ten sposób klawiatura nie tylko wygląda nieestetycznie, w dłuższej perspektywie czasowej zalegające przy klawiszach drobinki mogą wpływać na jej prawidłowe działanie. Zabrudzenia mogą dostać się do wnętrza laptopa także przez inne otwory w jego obudowie, zaburzając jego sprawność.

Z tego względu należy starać się chronić laptop przed zabrudzeniami oraz regularnie go czyścić. Wiele osób decyduje się na samodzielne czyszczenie i odkurzanie laptopa przy pomocy „domowych sposób”. Nie jest to najlepsza metoda, ponieważ w ten sposób możemy zamiast poprawić stan komputera – pogorszyć go. Dlaczego wykonane przez niedoświadczonego użytkownika odkurzanie jest tak ryzykowne?

Czyszczenie laptopa – wybierz profesjonalną pomoc

Czysty laptop działa sprawniej i jest cichszy, nie przegrzewa się, a jego praca jest płynna i szybsza. Wiele osób oczyszcza wnętrze laptopa przy przy pomocy odkurzacza. Jest to dość ryzykowne, ponieważ w trakcie takich „porządków” powstać może niewielkie wyładowanie elektrostatyczne w postaci iskry, która może spowodować poważniejsze uszkodzenie delikatnych elektronicznych elementów urządzenia. Z pewnością nie jest to również całkowicie skuteczna metoda i nie gwarantuje ona usunięcia wszystkich zabrudzeń.

Innym stosowanym sposobem jest wykorzystanie sprężonego powietrza. Jest to bezpieczniejsza i bardziej skuteczna metoda, która jednak wymaga odpowiedniej wiedzy i przygotowania. Nie zapominajmy także, że samo rozkręcenie laptopa może być dużym wyzwaniem dla niedoświadczonej osoby. Czynność ta wymaga dużo uwagi, a także przygotowania narzędzi. Trzeba uważać, aby nie zgubić żadnego z elementów.

Czyszcząc komputer samodzielnie bardzo łatwo jest go uszkodzić, dlatego warto skorzystać z pomocy odpowiedniego serwisu laptopów – wtedy mamy pewność, że odkurzanie zostało wykonane odpowiednio, a laptop będzie działał po nim lepiej.

Leave A Reply