Chociaż dokładnie nie można ocenić, jak powszechny jest to problem, wielu użytkowników pisze o nim na forach internetowych i zgłasza się z nim do serwisów. Mowa o przebarwieniach zauważanych przez użytkowników na ekranach iPhonów. Skąd biorą się przebarwienia i jak można się ich pozbyć? Zapraszamy do lektury naszego dzisiejszego tekstu.

Kiedy zauważymy przebarwienie

Użytkownicy telefonów z jabłuszkiem najczęściej zauważają żółte plamy lub pasy w rogach ekranu. Prześwity są szczególnie wyraźnie widoczne na białym tle. Zauważane są często od razu po włączeniu nowego telefonu lub dopiero po jakimś czasie użytkowania. Nie ma oficjalnej informacji na temat tego, dlaczego na ekranach smartfonów pojawiają się żółte plamy, jednak istnieją przesłanki, na podstawie których można sądzić, że ich powodem jest klej używany podczas składania warstw szkła na ekranie. Klej wymaga odpowiedniego czasu schnięcia po aplikacji. Najwyraźniej telefony zostają wysyłane za szybko, a proces odparowania nie może się sfinalizować.

Niektórzy użytkownicy potwierdzają, że po kilku godzinach użytkowania telefonów – szczególnie w starszych wersjach – żółte plamki nie są już widoczne i problem całkowicie znika.

Jeżeli nie jesteś pewien, kiedy pojawiły się przebarwienia

Przebarwienia pojawiające się na ekranie naszego telefonu mogą pojawiać się nie tylko z powodu źle wyschniętego kleju. Powodów może być wiele, a jeżeli chcesz zweryfikować te podstawowe, powinieneś:

Zresetować telefon. Czasami pozornie martwe punkty na ekranie są jedynie skutkiem zawieszonych aplikacji lub niereagującego interfejsu, a nie faktycznej awarii sprzętu. Naciśnij i przytrzymaj przycisk wyłączania telefonu, włączając go ponownie za chwilę. Następnie sprawdź, czy problem nadal występuje.

Wyczyść ekran. Może brzmieć banalnie, ale jakiekolwiek szkodliwe substancje obecne na szkle mogą powodować problemy z działaniem ekranu.

Przywróć ustawienia fabryczne. To ostateczny krok, jednak może usunąć problemy z oprogramowaniem.

Przebarwienia na ekranie i koniec gwarancji

Bywa również tak, że użytkownicy albo nie zauważyli przebarwień na ekranie wcześniej albo wystąpiły one dopiero w momencie, gdy telefon nie jest objęty już gwarancją. W takiej sytuacji zamiast męczyć się z uszkodzonym ekranem, najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do pogwarancyjnego serwisu telefonów iPhone.

Leave A Reply