Obecnie ogromna część użytkowników telefonów posiada właśnie smartfony. Większość z nich to bardzo drogie urządzenia, z delikatnym, szklanym ekranem. Wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon wypadł z ręki, a ekran uległ zniszczeniu. Wiele osób zastanawia się wtedy, czy rozlany ekran da się naprawić i czy jest to opłacalne. W dzisiejszym artykule odpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na naprawę, kiedy nasz smartfon ulegnie zniszczeniu.

Pęknięty ekran może prowadzić do dalszych obrażeń

Spadł ci telefon i na pierwszy rzut oka wygląda na to, że ukruszył się jedynie ekran? Niezależnie od marki lub modelu, żaden nowoczesny smartfon nie będzie działał prawidłowo przez długi czas z naruszoną powierzchnią zewnętrzną. Ponieważ wyświetlacz obejmuje co najmniej przednią część telefonu, jest to jedna z pierwszych linii obrony przed zanieczyszczeniem, które pochodzi ze świata zewnętrznego. Pęknięty wyświetlacz pozwala wilgoci i kurzowi uszkodzić wrażliwe elementy wewnętrzne. Warstwa dotykowa, znajdująca się pod szkłem, często zaczyna działać nieprawidłowo wkrótce po pojawieniu się pęknięć. Gdy to nastąpi, nie potrwa długo zanim telefon nie będzie spełniał swoich funkcji i zacznie niestety zawodzić.

W większości przypadków wewnętrzne elementy smartfonów psują się szybko, gdy tylko zostaną narażone na wysoką wilgotność lub wyciek cieczy. Takie części jak dyski SSD, pamięci RAM czy baterie można łatwo uszkodzić, jeśli nie jest się ostrożnym.

Pęknięty ekran to nie tylko uszkodzenia mechaniczne

To również częste uszkodzenia fizyczne, takie jak skaleczenia. Jeśli ekran jest pęknięty, możesz skaleczyć się małymi odłamkami szkła, które wbijają się w skórę. Często pozostają one w naszych kieszeniach czy torebkach, stwarzając zagrożenie dla bezpieczeństwa, którego nie można bagatelizować.

Rozlany ekran to nie koniec dla telefonu

Jeżeli okaże się, że podczas upadku telefon doznał większych obrażeń, nie pora na załamanie. Rozlany ekran to również sytuacja, z której bez przeszkód można wybrnąć. Należy jednak pamiętać, że bez wcześniejszego doświadczenia z elektroniką nie powinniśmy sami podejmować się czynności naprawczych, a powierzyć je profesjonalistom.

Oddaj telefon w ręce specjalistów

Najlepszym sposobem na naprawę telefonu na pewno nie jest eksperymentowanie i działanie na własną rękę. Należy znaleźć renomowany warsztat naprawy smartfonów i powierzyć swój telefon specjalistom. Pamiętaj, że używanie telefonu z pękniętym ekranem nie jest nie tylko nieestetyczne (a z rozlanym niemal niemożliwe), ale może również wpływać na wydajność korzystania z telefonu i bezpieczeństwo użytkowania. Najlepiej oddać go zatem w celu wymiany szybki.

Leave A Reply