Każdego dnia liczba użytkowników smartfonów rośnie. Firmy, które projektują nowe modele, prześcigają się w pomysłach, jak zwiększyć swój udział w rynku i podbić serca klientów. Wszystkie nowoczesne telefony mają specyficzne funkcje i często odmienny od klasycznego design, dlatego każdy z nich wymaga specjalnej ochrony.

Nie inaczej jest w przypadku telefonów z zaokrąglonymi ekranami. To właśnie z myślą o nich stworzono nowoczesne szkła hartowane 3D, idealnie zakrywające powierzchnię ekranu. Jednak co zrobić, aby dobrze dobrać szkło do modelu smartfona, który posiadamy? Jak bezpiecznie zamocować osłonę, aby spełniała swoje najważniejsze funkcje? Na te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Postaw na nową generację

Choć obecnie istnieje wiele rozwiązań, które obiecują skuteczną ochronę ekranu, postaw na sprawdzone i nowoczesne rozwiązania. Pierwsze szkła produkowane z myślą o zaokrąglonych ekranach miały trudności związane z konturowaniem i dopasowaniem się do wyświetlacza. Nowsza generacja nie ma już takich kłopotów. Dodatkowo przed zakupem zawsze sprawdzaj recenzje wybranego modelu, aby upewnić się, że jest kompatybilny z Twoim smartfonem.

Bezpieczny i skuteczny montaż

Procedura przyklejania szkła hartowanego na zakrzywiony ekran smartfona nie różni się znacząco od tej, która stosowana jest w przypadku klasycznych wyświetlaczy.

Ważne, żeby zamontować szkło hartowane w taki sposób, aby pod taflą nie znalazły się pęcherzyki powietrza oraz drobinki kurzu. Nieprawidłowe przymocowanie może niestety wiązać się z utrudnieniami i niższym komfortem podczas korzystania ze smartfona.

Jak więc zrobić to dobrze? Zacznij od dokładnego oczyszczenia ekranu przy użyciu ściereczki z alkoholem, która dołączona jest przeważnie do zestawu, następnie użyj ściereczki z mikrofibry, aby usunąć ewentualne zabrudzenia z powierzchni wyświetlacza. W kolejnym kroku zdejmij przezroczystą taśmę zabezpieczającą, wyrównaj ją i dociśnij wzdłuż krawędzi, aby przykleić do wyświetlacza (zdarza się, że szkło ochronne ma dodatkowe  etykietki oznaczające kolejność odklejania folii). By wypchnąć pęcherzyki powietrza, przesuwaj palcem po tafli szkła – z góry do dołu.

Leave A Reply