Czekanie i wpatrywanie się w ekran telefonu, podczas gdy strona internetowa nie chce się załadować lub gdy nie chce wysłać się ważna wiadomość, jest nie tylko marnowaniem czasu, ale bywa również w wielu przypadkach bardzo uciążliwe i denerwujące.

Problem czasami leży po stronie zużytego sprzętu komórkowego, nierzadko jednak po stronie sieci. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się bliżej temu problemowi.

Co powoduje zaburzenia stabilności internetu w telefonie?

W momencie, kiedy zrozumiesz, dlaczego zasięg internetu jest kiepski w niektórych miejscach, pomoże ci to rozwiązać problem. Istnieją dwie główne przyczyny złego lub nierównego odbioru sieci komórkowej oraz internetu w telefonach komórkowych.

1. Na obszarach wiejskich może nie być wystarczającej liczby stacji bazowych, aby pokryć obszar, na którym się znajdujesz. W takim wypadku niestety niewiele można zrobić poza dotarciem do obszaru, w którym odbiór sieci komórkowej będzie lepszy.

2. Jakość połączenia z internetem zależy w bardzo dużym stopniu od łączności między stacją bazową a telefonem. Im więcej przeszkód blokuje sygnał, tym większe mogą okazać się problemy. Na obszarach miejskich z dużą ilością budynków zdarza się, że sygnał jest bardzo słaby lub całkowicie zanika.

Oprócz powyższych dwóch głównych przyczyn wymienić można również stan techniczny telefonu oraz możliwe błędy systemowe. Jak na własną rękę próbować sobie z nimi poradzić? Na to pytanie odpowiadamy w dalszej części tekstu.

Co zrobić, aby przywrócić łączność?

Utrzymuj poziom naładowania baterii na poziomie 25%. Telefon potrzebuje wystarczającej mocy, aby móc bez przeszkód łączyć się z internetem i dać użytkownikowi możliwość korzystania z niego. Jeśli poziom naładowania baterii jest niski, telefon może po prostu nie mieć wystarczającej mocy, aby uzyskać i zatrzymać stabilne połączenie.

Spróbuj przełączyć sieć między 2G, 3G i 4G. Różne sieci będą miały różne siły sygnału w określonej lokalizacji. Eksperymentuj, przełączając się między sieciami, aby sprawdzić, która z nich działa najlepiej w danym miejscu. Sposób przełączania się między sieciami będzie różny dla rożnych operatorów i modeli telefonów. Należy przejść do „Ustawień”, wybrać „Sieci” i w większości przypadków właśnie tam będzie można wybrać między 2G, 3G a 4G.

Włącz na kilka minut tryb samolotowy. To rozwiązanie, które okazuje się dobrym sposobem w wielu przypadkach. Należy włączyć tryb samolotowy, odczekać kilka minut i ponownie wyłączyć ten tryb. Ten prosty zabieg powinien przywrócić łączność internetu w telefonie.

Zresetowanie ustawień sieciowych. Czasami to wszystko, czego będziesz potrzebować. Pamiętaj jednak, że zresetowanie ustawień sieciowych spowoduje również reset wszystkich zapisanych haseł do Wi-Fi, wszelkich niestandardowych ustawień APN czy VPN.

W przypadku powtarzających się problemów z łącznością internetu najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z serwisem, ponieważ problem może leżeć głębiej.

1 Comment

Leave A Reply