W dzisiejszych czasach, dzieci otrzymują swój pierwszy telefon komórkowy dużo wcześniej, niż odbywało się to jeszcze kilka lat temu. Szacuje się, że średni wiek najmłodszych posiadaczy smartfona to 10 lat. Chociaż istnieje wiele uzasadnionych powodów, dla których dzieci chcą posiadać telefon – utrzymywanie kontaktu po szkole z rówieśnikami, dzwonienie i wysyłanie SMS-ów do członków rodziny – zapewne martwisz się wydaniem dużej ilości gotówki na nowe urządzenie. Na szczęście istnieje również pośrednie rozwiązanie tego problemu.

W dzisiejszych czasach, dzieci otrzymują swój pierwszy telefon komórkowy dużo wcześniej, niż odbywało się to jeszcze kilka lat temu. Szacuje się, że średni wiek najmłodszych posiadaczy smartfona to 10 lat. Chociaż istnieje wiele uzasadnionych powodów, dla których dzieci chcą posiadać telefon – utrzymywanie kontaktu po szkole z rówieśnikami, dzwonienie i wysyłanie SMS-ów do członków rodziny – zapewne martwisz się wydaniem dużej ilości gotówki na nowe urządzenie. Na szczęście istnieje również pośrednie rozwiązanie tego problemu. Są to coraz popularniejsze telefony używane. O korzyściach wynikających z takiego wyboru piszemy w dzisiejszym artykule.

Telefony nowej generacji na wyciągnięcie ręki

Kiedy dziecko przychodzi do Ciebie z prośbą o telefon komórkowy, prawdopodobnie nie ma na myśli pierwszej lepszej komórki, która wyszła już dawno z mody. Na szczęście w komisach i serwisach zajmujących się sprzedażą, coraz częściej spotkasz stosunkowo nowe modele w bardzo konkurencyjnych cenach. Bez trudu możesz zlecić wymianę baterii któregoś z uszkodzonych lub wysłużonych elementów w serwisie. Kwota regeneracji telefonu będzie znacząco niższa, niż kupno zupełnie nowego aparatu.

Brak sztywnej umowy z operatorem sieci komórkowej

Jeśli decydujesz się kupić telefon u operatora sieci komórkowej, już na starcie masz do wyboru kilka opcji, które niekoniecznie mogą okazać się korzystne. Na przykład plan ratalny, w którego skład wchodzi abonament i spłata telefonu, a kwota często przewyższa wartość rynkową smartfona. Kupno używanego pozwala całkowicie ominąć skomplikowane zasady. Dzięki temu możesz wybrać takie warunki samego abonamentu, jakie będą dla Ciebie najkorzystniejsze.

Używany telefon to opcja przyjazna dzieciom i rodzicom

Dzieciom często zdarza się gubić pewne rzeczy, nie inaczej jest z telefonami. Zamiast wydawać duże kwoty za każdym razem, gdy tak się dzieje, rozważ kupno używanego urządzenia. Odnowione telefony można kupić za ułamek ceny, nie rujnując domowego budżetu.

Nowy czy używany – porozmawiaj z dzieckiem o plusach i minusach

Kiedy twoje dziecko po raz pierwszy poprosi Cię o telefon, wspólnie porozmawiajcie o zaletach i wadach nowych oraz używanych urządzeń. Jako rodzic możesz mieć mnóstwo zastrzeżeń co do oddania w jego ręce najnowszej technologii i to od Ciebie zależy, jaką podejmiesz decyzję. Pamiętaj, że używane telefony, również pozwalają na cieszenie się nowymi funkcjonalnościami, jednocześnie pozwalając Ci na swobodne zakupy, bez opróżniania konta oszczędnościowego.

Leave A Reply